Адміністративна реформа торкнеться регуляторів фінансових ринків і природних монополій. Разом з перейменуванням всіх комісій в "національні" буде закріплений їх статус підконтрольних главі держави. Реформа відомств стане підставою для кадрових перестановок, пише "Комерсант Україна".
Згідно з проектом закону, яким запропоновано уніфікувати принципи управління п'ятьма держкомісіями, всі вони будуть називатися "національними комісіями, які здійснюють державне регулювання" на профільних ринках. Аналогічні назви вже є у національних комісій з питань регулювання ринків зв'язку (НКРЗ), регулювання електроенергетики (НКРЕ) та регулювання ринку комунальних послуг (НКРКУ). Тому істотний ребрендинг очікує лише держкомісії з регулювання ринків фінпослуг (Держфінпослуг) і з цінних паперів та фондового ринку (ДКЦПФР).
Для економії бюджетних коштів запропоновано відмовитися від фінансування регіональних представництв комісій. У законі "Про державне регулювання ринку цінних паперів" поняття "територіальні органи" і "центральний апарат" планується замінити на "апарат" комісії (зараз діє 27 територіальних управлінь ДКЦПФР). Позбудеться права створювати територіальні управління та НКРЕ (25 управлінь) - після зміни закону "Про природні монополії".
У проекті закону чітко прописується підконтрольність регуляторів Президенту. Тому в законі "Про державне регулювання ринку фінансових послуг" нинішня Держфінпослуг позбудеться статусу центрального органу виконавчої влади. Після реорганізації її склад буде формувати глава держави, раніше це робив Кабмін. Останнє призначення керівництва ДКЦПФР також затверджено Кабміном, але минулого року Конституційний суд повернув норми Конституції 1996 року. Згідно з ними, кадрові повноваження віддано главі держави. Склади інших комісій зараз також формує Президент.