Угоду збираються прийняти на найближчому засіданні Генасамблеї ООН
Новий документ, який забороняє використання ядерної зброї, планує підписати 141 країна-член Організації Об'єднаних Націй (ООН). Про це повідомляє AFP.
"За ініціативи Австралії, Нової Зеландії, Мексики, ПАР і Бразилії, 141 держава-член ООН провели тритижневі переговори про договір, який покликаний заборонити розвиток і накопичення ядерної зброї, а також загрозу його застосування", - сказано в повідомленні.
При цьому попри велику кількість прихильників, які наполягають на тому, що "нова угода змусить ядерні держави швидше роззброюватися", у майбутнього документа є і серйозні супротивники в особі США, Франції, Великої Британії, Росії, Ізраїлю, Китаю, Індії, Пакистану, Японії і КНДР.
Так, всі постійні члени Радбезу ООН бойкотували ці переговори. До них приєдналися і більшість країн НАТО.
Противники угоди наполягають, що їх арсенали служать тільки для стримування, і вони як і раніше дотримуються Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, прийнятого у 1968 році.
Зазначається, що новий документ ООН збираються прийняти на найближчому засіданні Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй, після чого він буде відкритий для підписання з 20 вересня. Договір набуде чинності після того, як його підпишуть 50 країн-членів ООН.
Нагадаємо, у кінці березня більше 30 країн, включаючи потужні ядерні держави світу - США, Росія, Китай, Франція, Велика Британія - не взяли участь в переговорах в рамках ООН про відмову від ядерної зброї.