ua en ru

Угода про ЗВТ з ЄС містить близько 380 вилучень і обмежень на користь Євросоюзу, - Медведчук

Угода про зону вільної торгівлі з ЄС містить близько 380 вилучень і обмежень на користь Євросоюзу. Про це на сайті громадського руху "Український вибір" написав лідер цього руху Віктор Медведчук.

"Верховна Рада несподівано "розблокувалась" і знову дружно заявила про підтримку курсу на євроінтеграцію. Цілком зрозуміло, чому так "раптом" закінчилася парламентська криза. Якраз до саміту Україна-ЄС. Черговий парламентський документ повинен продемонструвати Брюсселю небувале єднання влади і опозиції в цьому питанні. А судячи з того, що парламентарі з почуттям виконаного обов'язку розійшлися відпочивати аж до 5 березня, реальні проблеми країни, її економіки, соціальні проблеми людей їх зовсім не хвилюють. Головне, щоб різні еврокоміcсари перестали ставити ультиматуми, викривати Україну в нещирості її "євроінтеграційних устремлінь", лякати новим списком пунктів, які Україна зобов'язана виконати, перш ніж претендувати на статус, який той же Єгипет, наприклад, отримав без всяких ще при колишньому диктаторі Мубараку", - пише політик.

За його словами, парламентарії зробили вибір на користь підписання угоди про асоціацію і поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з Європейським союзом, "ігноруючи думку більшості українських громадян і інтереси українських виробників, ставлячи під загрозу перспективи розвитку української економіки, пославшись на те, що якась "європейська перспектива" нібито консолідує більшість політичних сил".

"Факт, що підтверджує цинізм цих людей - документ про "поглиблену та всеохоплюючу" знаходиться під таким грифом секретності, що жоден депутат ніколи не бачив його в очі. Це з європейських джерел стало відомо, що в договорі зазначено близько 380 вилучень і обмежень на користь... ЄС. Так що "всеохоплююча зона" - тільки для країн Євросоюзу", - зазначив Медведчук.

На його думку, побажання, щоб поглиблена і всеохоплююча ЗВТ з ЄС набула чинності ще до ратифікації угоди парламентами країн ЄС, пролобійовано опозиційними фракціями: "Їм не звикати виконувати волю своїх європейських покровителів. Зрозуміло, що в цьому зацікавлені насамперед європейські компанії, для яких відкривається майже 45-мільйонний ринок. Український же товаровиробник лише постраждає в результаті відкриття кордонів. Сотні тисяч працівників українських підприємств втратять роботу, тому що не витримають конкуренції з європейськими товаровиробниками".

"Не буду переказувати причини, чому влада та опозиція так дружно і наполегливо декларують своє "прагнення до євроінтеграції". У тих і у інших - вони різні. Спільне в них тільки одне - і ті й інші в останню чергу виходять з проблем, у тому числі економічних, які сьогодні стоять перед країною. А як ці проблеми вирішуються тієї ж Верховною Радою, знають усі. Гірше того: відчуває на собі кожна українська сім'я", - вважає лідер "Українського вибору".

"Міф про загальне "європейському щастя", який з 2005 року експлуатують українські політики, так і залишається міфом. А європейські "цінності" та "соціальні стандарти" - так і став для нас порожніми деклараціями. На жаль, Україна, яку в останні роки використовують як буферну зону Євросоюзу в його економічному протистоянні набирає чинності з новим економічним об'єднанням на території СНД, все більше і більше втрачає шанс стати ключовим гравцем. В нових економічних розкладах її воліють мати статистом. Європа не бачить Україну в ЄС, але дуже не хоче бачити її в МС. Навіщо їй плодити конкурентів?", - заявив Медведчук і додав: "Більшість українського суспільства - і депутатам це добре відомо - виступає за приєднання нашої країни до Митного союзу, а більшість прихильників євроінтеграції висловлюються за неї аж ніяк не в силу прагнення зробити геополітичний вибір на користь Брюсселя, а лише тому, що сподіваються, що європейські чиновники в змозі домогтися від правлячого класу України слідування цивілізованим політичним і правовим правилам. Вони вже не вірять своїм політикам, не вірять в їх порожні обіцянки".

Громадський рух "Український вибір" заявляє, що рішення про вибір курсу економічної інтеграції України має прийматися на всенародному референдумі, а не кулуарно політиками. "І ми будемо цього добиватися. А те, що сьогодні відбулося в парламенті - це рішення, яке насправді було прийнято далеко за його стінами. Як кажуть, є команда виконувати", - резюмував Медведчук.