Через захоплення київського заводу "Атек" озброєними людьми вже три місяці законне керівництво і трудовий колектив не можуть потрапити на його територію. Про це заявив генеральний директор ПрАТ "Атек" Ігор Усенко під час прес-конференції, передає прес-служба заводу.
Зокрема, за його словами, рейдерами керує Світлана Зварич (дружина екс-міністра юстиції).
Як тільки учасники прес-конференції почали називати конкретні прізвища рейдерів, кілька десятків молодиків у балаклавах з наклейками батальйону "Азов" на рукавах увірвалися до зали з криками і зірвали захід, повідомили в прес-службі.
Однак гендиректор встиг показати журналістам документи, які свідчать про незаконне захоплення Зваричами заводу на підставі підроблених документів.
В результаті, за словами Усенка, держава втрачає більше 100 млн дол., які інвестори готові вкласти в розвиток території.
"Натомість, днями на заводі "Атек" рейдери представили саморобний танк нібито власної розробки. Презентація відбулася за участі окремих керівників правоохоронних органів. Зокрема, міністра внутрішніх справ А. Авакова", - йдеться в прес-релізі.
Такий прояв патріотизму, за словами Усенка, це лише прикриття незаконних дій з боку подружжя Зваричів. Оскільки їхня кінцева мета - особисте збагачення. На території "Атеку" вони хочуть побудувати приватний логістичний комплекс.
Учасники прес-конференції також зазначили, що вище керівництво держави не реагує на численні звернення трудового колективу заводу з цього приводу, заяви про злочини не розглядаються.
"У людей може виникнути питання - чому перші особи держави відвідують захоплений рейдерами об'єкт: бо не знають про справжній стан справ на заводі, чи тому що причетні до рейдерства? Не можна заохочувати бандитів. Ми не побудуємо правову країну і не створимо сприятливий інвестиційний клімат. Адже якщо ми так ставимося до прав власності, ніякі інвестиції в Україну не прийдуть. Реальні інвестиції - це і є справжній патріотизм. Але якщо керівники міністерств ходитимуть в гості до рейдерів, інвестицій країні не бачити, як і економічного зростання", - наголосив Усенко.
За даними прес-служби, 1 грудня Вищий господарський суд України визнав законним вихід київського заводу "Атек" з процедури банкрутства у зв'язку з погашенням акціонерами підприємства заборгованості перед реєстровими кредиторами в розмірі понад 22 млн грн. Таким чином, поставлена юридична крапка в судовому провадженні про банкрутство, яка тривала з серпня 2011 року.