За підсумками першого півріччя 2014 року на ринку житлової нерухомості Києва відзначається цілий ряд нових тенденцій. Так покупці все активніше купують житло, що зводиться на стику столиці та міст-супутників. Саме ці квартири характеризуються оптимальним співвідношенням ціни і транспортної доступності.
За підсумками першого півріччя 2014 року на ринку житлової нерухомості Києва відзначається цілий ряд нових тенденцій. Так покупці все активніше купують житло, що зводиться на стику столиці та міст-супутників. Саме ці квартири характеризуються оптимальним співвідношенням ціни і транспортної доступності.
Одночасно з цим істотно збільшився попит на невеликі двокімнатні квартири, що незначно відрізняються від великогабаритних однокімнатних квартир. Крім цього активізується попит на нові квартири, чия вартість найчастіше нижче аналогічного пропозиції на вторинному ринку житла.
Внаслідок суттєвої внутрішньої міграції зріс попит на орендне житло. Причому як орендодавці, так і продавці нерухомості стали охочіше надаватимуть дисконт при укладанні угод.
Крім цього скорочується строк укладення угод. Зниження даного показника досягається за рахунок значної кількості переселенців зі сходу країни. Такі на відміну від корінних киян не схильні до тривалих роздумів щодо придбаного житла. Ця ж категорія осіб злегка збільшила попит на трикімнатні квартири. Так як в загальному обсязі біженців домінують, перш за все, сімейні люди.
У свою чергу самі будівельники знижують ділову активність, вважаючи за краще завершити вже розпочаті проекти. Причому без істотного поліпшення економічної і політичної ситуації їх активність навряд чи збільшиться до кінця року.
На цьому тлі середня вартість квартир на території Києва склала у липні 18314 грн. за кв. метр. Це на 0,22% менше, ніж місяцем раніше. Аналогічні квартири на вторинному ринку нерухомості подешевшали за місяць на 0,87% до 17474 грн. за кв. метр. Нові квартири навпаки стали дорожчими на 1,74%. Їх середня вартість зафіксувалася на рівні 20522 грн. за кв. метр. Індивідуальні житлові будинки, подешевшали за місяць на 4,96% до 4071726 грн. за об'єкт. Земля для індивідуального житлового будівництва збільшилася в ціні на 0,41% до 553205 грн. за сотку.
У свою чергу середня вартість оренди одно-і двокімнатних квартир на території Києва становила відповідно 6740 і 7434 грн. в місяць. Вартість оренди однокімнатних квартир скоротилася за місяць на 11,23%. Настільки різке зниження цін обумовлюється різким приростом пропозиції в нижчому ціновому сегменті ринку. Для порівняння в сегменті двокімнатних квартир ставки оренди знизилися лише на 0,01%.
В цілому ж ринок житлової нерухомості Києва продовжить перебувати під низхідним тиском з боку економічної та політичної ситуації. Аналогічна ситуація спостерігається і в сегменті торгової, офісної, складської і готельної нерухомості української столиці. Скрізь поліпшення ключових показників зв'язується з нормалізацією внутрішньої ситуації в країні. Наскільки український уряд зможе виконати дану задачу, покаже найближчий час.
Джерело: zhitlo.net.ua