Зниження єдиного соціального внеску до 15% простимулює вітчизняні компанії реєструватися в Україні та сприятиме залученню іноземних інвестицій, вважає директор аналітичного департаменту компанії Pro Consulting Олександр Соколов.
«Безумовно, зниження ставки єдиного соціально внеску до 15% позитивно відіб'ється на питанні легалізації зарплат в Україні. Іншими словами, це додатковий аргумент щодо виходу бізнесу з тіні. До слова, на поточний момент ставка складає від 35% до 50% в залежності від класу підприємства, що досить складно платити в поточних економічних реаліях», - сказав Соколов.
«Спрощення оподаткування в Україні дійсно сприятиме реєстрації підприємств відповідно до законодавства України і поступового висновку їх із «тіні». Проте відмова від роботи в офшорах вже існуючих підприємств - процес не швидкий і може зайняти деякий час, тому говорити про блискавичний ефект від подібних реформ не доводиться», - запевнив Соколов.
Він також констатував, що в країнах, що знижують податки, спостерігається приплив іноземного капіталу та поліпшення бізнес-клімату. «Світовою тенденцією є і те, що спрощення процесів оподаткування, веде до припливу іноземного капіталу в ту чи іншу країну, а також поліпшенню її бізнес-клімату. Крім того, останнім часом відзначається тенденція певного збільшення кількості реєстрації підприємств в таких країнах як Латвія, Нідерланди, Швейцарія, Люксембург. Це пов'язано з тим, що ці країни (це, до речі, далеко не повний перелік) дозволяють підприємцям легально платити менше податків, що, по суті вигідно для бізнесу», - резюмував експерт.
Нагадаємо, перший віце-прем'єр Сергій Арбузов заявив, що уряд планує внести до Верховної Ради законопроект про зниження ставки єдиного соціального внеску до 15%. На даний момент його ставка становить від 34,7% до 49,7% залежно від класу професійного ризику виробництва.
Читайте також: Зниження єдиного соцвнеску до 15% простимулює вітчизняні компанії відмовитися від реєстрації в офшорах, - експерт