Кібератаки є демонстрацією сили РФ, у тому числі країнам НАТО
Рівень загроз кібернетичних атак постійно зростає в усьому світі, але Україна вчасно реагує на ці загрози, постійно нарощуючи рівень можливостей для протидії їм. Про це повідомив керівник Служби з питань інформаційної безпеки Апарату Ради національної безпеки і оборони України Валентин Петров в інтерв'ю німецькому телеканалу ARD, передає прес-служба РНБО.
Коментуючи кібернетичну атаку на українські енергетичні компанії, що сталася наприкінці 2015 року, Петров підкреслив, що це був перший випадок застосування на європейському континенті кібернетичної зброї, спрямованої на об'єкти цивільної інфраструктури, який можна розцінювати як демонстрацію сили.
"Оскільки Україна останні три роки перетворилась на випробувальний майданчик російської сучасної техніки, тактики та, зокрема, кібернетичної зброї, можна вважати, що з одного боку ці кібератаки були певним випробуванням", - наголосив він.
За словами Петрова, ці атаки також є демонстрацією сили РФ.
"Україна з одного боку - це випробувальний майданчик, а з другого - останні кібератаки, що відбулися, - це також і демонстрація сили, у тому числі західним країнам, країнам-членам НАТО, що такі засоби є в наявності Росії, вона може їх застосувати за потреби будь-де і будь-коли, що будь-які системи безпеки, які застосовуються в енергетичній сфері, є уразливими", - підкреслив керівник Служби з питань інформаційної безпеки РНБО.
За його словами, низка фактів дає підстави вважати, що ці кібератаки здійснювались з території Російської Федерації.
"Є дуже багато побічних ознак, які дозволяють нам з великою долею ймовірності казати, що до цих атак причетні структури Російської Федерації, або контрольовані нею структури, наприклад, хакерські угруповання, які працюють з урядом Росії", - зазначив Петров.
Керівник Служби інформаційної безпеки РНБО також повідомив, що окрім кібернетичних атак на українські обленерго, зловмисники здійснили минулого року атаки на фінансовий сектор, але українські фахівці змогли своєчасно виявити і заблокувати їх.
"Врешті шкода, яку було заподіяно цими атаками, була мінімальною. Хоча спочатку мета кібератаки була дуже серйозною, і якби зловмисникам вдалося зробити те, що вони запланували, то в грудні, тобто наприкінці бюджетного року, було б заблоковано всі платежі до державного бюджету, всі соціальні виплати, що могло б призвести до соціального вибуху", - підкреслив Петров.
Нагадаємо, президент Петро Порошенко заявив, що Україна в змозі відповісти на кібератаки з боку Росії.