Завдяки оновленню та модернізації газотранспортної мережі Києва вдалося зменшити аварійність в газових мережах у 18 разів. Про це заявили в "Київгазі", передають українські ЗМІ.
Наголошується, що підтримка ініціатив компанії мером Києва Віталієм Кличком у 2015 році дозволила привести 5 з 6 головних газорозподільних станцій столиці у відповідність з кращими європейськими стандартами.
Так, заміна застарілих регуляторів тиску знизила аварійність на 21% - зменшилися ситуації з завищення або заниженням тиску, витоком газу з системи. Компанія запустила унікальну систему контролю аварійних ситуацій, яка дозволяє не просто оперативно відстежувати аварії, але і в режимі реального часу знаходити найбільш оптимальний шлях вирішення і локалізації проблем.
Повідомляється, що крім безпеки, заміна морально застарілого обладнання на газорозподільній станції №2 дозволила на 30% збільшити пропускною спроможність.
Крім того, реформи у "Київгазі" торкнулися і енергоефективності: системи регулювання тиску в газотранспортних мережах міста (телеметрії) безперебійно працюють від сонячних батарей українського виробництва. Це не тільки економить електроенергію, але й дозволить підтримувати роботу системи, критично важливою для безпеки транспортування газу, навіть при відсутності електрики.
"У Києві може зникнути світло і вода. Але газ - буде!", - пообіцяв директор аварійної служби "Київгазу" Андрій Лях в ході презентації модернізованих об'єктів газової мережі міста.
У той же час, у "Київгазі" скаржаться, що через наростаючі за несплату боргів за спожитий газ у компанії не вистачить коштів не тільки на модернізацію газових мереж, але і на забезпечення безперервної роботи аварійної служби. Основною причиною збільшених боргів за газ фахівці компанії називають явно занижені норми споживання газу, що встановив Кабінет міністрів своїм розпорядженням №237 від 29 квітня 2015 року.