ЗМІ: АМКУ вимагає скасувати правила визначення банків для виплат соцдопомоги і зарплат бюджетникам
Про це йдеться листі АМКУ на адресу прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, передають українські ЗМІ.
Антимонопольний комітет України (АМКУ) вимагає від уряду скасувати постанову про введення нових правил визначення уповноважених банків для виплат соціальної допомоги та зарплат бюджетникам і забезпечити державним і приватним банкам рівні умови конкуренції.
За даними ЗМІ, лист АМКУ став реакцією на звернення українського кредитно-банківського союзу, в якому банкіри вимагали забезпечити дотримання антимонопольного законодавства при проведенні конкурсів на вибір банку, за допомогою якого українці зможуть отримувати соціальні виплати, а працівники бюджетної сфери - свої зарплати.
Як йдеться в листі АМКУ, який оприлюднили ЗМІ, внесені постановою № 37 від 20.01.2016 року зміни до порядку визначення уповноважених банків не відповідають чинному законодавству про захист економічної конкуренції і створюють перешкоди для конкуренції на банківському ринку. У зв'язку з цим, згідно з документом, Антимонопольний комітет пропонує уряду переглянути положення "антиконкурентної" постанови в частині забезпечення конкурентних умов вибору банків, уповноважених виплачувати зарплати працівникам бюджетної сфери та соціальної допомоги.
Також, згідно з листом, комітет вимагає від уряду встановити такі критерії відбору банків, які забезпечать можливість банкам конкурувати за рахунок реальних досягнень на ринку, а не штучно встановлених обмежень.
Нагадаємо, за даними українських видань, раніше банківське об'єднання Асоціація "Кредитно-банківський союз" звернулася до АМКУ з вимогою вжити передбачених законодавством заходів "для припинення порушень законодавства про захист економічної конкуренції на банківському ринку, допущених урядом". Зокрема, на думку банкірів, ряд прийнятих Кабінетом міністрів України актів ставлять у привілейоване становище державні банки перед іншими банками України має право обслуговувати громадян по зарплатних, пенсійних і соціальних виплатах.