ua en ru

Складно назвати гривню інструментом для довгострокових збережень, - експерт

Складно назвати гривню тим інструментом, в якому українцям варто мати свої довгострокові збереження. Таку думку сьогодні під час презентації нового інвестиційного продукту "Конструктор інвестиційних продуктів" на спільній прес-конференції РБК-Україна та Альпарі висловив менеджер-аналітик офіційного партнера Альпарі в Києві Олександр Михайленко.

«Гривня залишається інструментом для того, щоб брати кредити і щоб витрачати її на щоденні потреби. Дуже складно назвати гривню тим інструментом, в якому українцям варто мати свої довгострокові збереження», - вважає Михайленко.

За словами експерта, поточний рівень боргу та поточний рівень показників золотовалютних резервів, дають можливість стверджувати, що політика НБУ по жорсткому втриманню курсу долара відносно гривні на певному рівні не є ідеальним рішення, але приводів для паніки і підстав для заяв про курс 12-14 грн за дол. немає. «Звичайно, курс заявлений українським урядом 8,3-8,4 грн за дол., на мою думку, досить оптимістичний сценарій. Я вважаю, що є можливість розвитку курсу приблизно на 5-10% нижче гривні відносно долара, тобто до рівня 8,7-8,8 грн за дол.», - додав Михайленко.

Він наголосив на тому, що в Україні спостерігається стабільне зниження золотовалютних резервів, які є головний інструментом будь-якого центрального банку по контролю над ситуацією. «НБУ останнім часом ці резерви активно втрачає. Крім того, ми бачимо значне збільшення дефіциту платіжного балансу в Україні, що на фоні збільшення державного боргу, як внутрішнього так і зовнішнього, свідчить про те, що той борг, який зараз має Україна, активно погашають за рахунок ЗВР і, як ви розумієте, в цьому взагалі нічого доброго немає. Досвід Білорусі за останні роки свідчить про те, що стабільне скорочення значення цього показника призводить до відомих наслідків. Це може бути і контрольована девальвація», - пояснив Михайленко.