ua en ru

Словаччина заявила, що недоотримує 30% російського газу

Словацька газотранспортний оператор Slovensky Plynarensky Priemysel (SPP) повідомив про скорочення постачань російського природного газу на 30%. При цьому SPP гарантує стабільне постачання палива своїм клієнтам (більше 1,3 млн домогосподарств, а також підприємства і великі промислові споживачі), незважаючи на зниження поставок з РФ. Про це повідомляється в прес-релізі SPP.

Варто відзначити, що після того, як в 2009 р. були тимчасово припинені постачання російського газу до Словаччини, влада країни прийняла рішення вишукати альтернативні джерела палива. Зокрема, потреба в природному газі задовольняється високометановом ресурсами підземних сховищ газу (ПСГ). Крім того, Словаччина може транспортувати газ з Європи в реверсному режимі.

Раніше сьогодні польська газова монополія Polskie Gornictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) повідомила про зниження добових поставок російського природного газу на 7%.Сьогодні ж італійський газотранспортний оператор Snam повідомив, що третій день недоотримує російський газ. Сьогодні він очікує отримати від "Газпрому" близько 83 млн куб. м газу, тоді як запитував 108,9 млн куб. м.

Раніше цього тижня ЗМІ повідомили з посиланням на джерела в "Газпромі", що європейські клієнти збільшили свої заявки через аномальні холоди, а "Газпром" фізично не може задовольнити збільшений попит повною мірою. За деякими даними, "Газпром" навмисно обмежив поставки в Європу, щоб покрити потреби внутрішнього російського ринку, збільшені через морози, що встановилися в європейській частині Росії.

В "Газпромі" інформацію про скорочення поставок західним клієнтам офіційно спростували, заявивши, що концерн продовжує виконувати свої контрактні зобов'язання перед європейськими споживачами.

Сьогодні генеральний директор ТОВ "Газпром експорт" Олександр Медведєв висловив подив з приводу повідомлень про нібито значні скорочення поставок російського природного газу до Європи. "В умовах суворої зими в Росії і Європі наша компанія максимально наростила поставки газу не тільки в європейські країни, а й до країн СНД - зокрема, в Білорусію і на Україну, і одночасно збільшила підйом "блакитного палива" з підземних сховищ. Наприклад, в європейських підземних сховищах відбір нашого газу протягом останнього тижня збільшено майже в 4 рази", - заявив Медведєв.

Однак НАК "Нафтогаз" спростовує заяви Медведєва. Згідно з повідомленням прес-служби компанії, обсяги транзиту природного газу через територію Україну та відбору імпортованого природного газу знаходяться на рівні, визначеному контрактом з "Газпромом". Збільшення споживання природного газу в Україну, пов`язане із значними морозами, компенсується виключно за рахунок відбору газу з українських підземних газосховищ.

Рівень постачань газу до Європи ВАТ "Газпром" в перекладі на річні обсяги сьогодні рівнозначний 180 млрд куб. м, тоді як в 2011 р. до Європи було експортовано 150 млрд куб. м. газу, заявив на підтвердження своїх слів глава експортної "дочки" "Газпрому".