Планові перевірки підприємств, що займаються комерційною діяльністю, повинні проводитися або представниками Державної податкової адміністрації України (ДПАУ), або виключно за рішенням у суду. Про це РБК-Україна заявив народний депутат від БЮТ, заступник голови комітету Верховної Ради з податкової і митної політики Костянтин Бондарєв, коментуючи законопроект №5327 (автори - нардепи від БЮТ Олександр Фельдман і Олег Гейман).
Даним законопроектом пропонується скасувати позапланові виїзні перевірки, які проводяться за рішенням керівника податкового органу.
"Останній місяць до мене - і через комітет, і через мою депутатську приймальню - надходить багато сигналів про те, що почастішали випадки, коли перевірки суб'єктів підприємництва за одним і тим самим фактом проводять і податківці, і міліція, і прокурорські працівники, і співробітники СБУ, - повідомив К.Бондарєв. - Наприклад, в Києві порушуються справи за ст. 205 Кримінального кодексу (фіктивне підприємництво), після чого починають допитувати осіб, які не тільки причетні до роботи даного конкретного суб'єкта підприємництва, а й усіх, кого завгодно. Це призводить до того, що підприємці займаються виключно наданням свідчень, а ніяк не своєї прямої діяльністю".
На думку народного депутата, те, що відбувається - пряме свідчення корупції у фіскальних і правоохоронних органах. "Тому, я впевнений, необхідно унормувати взаємини між фіскалами і силовиками з одного боку, і підприємцями - з іншого. Тобто, потрібно прийняти законодавчу норму, що суб'єктів підприємництва може перевіряти тільки ДПАУ в рамках свого річного плану або силовики - але виключно за рішенням суду. Позапланові перевірки треба виключити", - резюмував К.Бондарєв.