Симоненко бачить Україну парламентською республікою з федеративним державним устроєм
Україна має стати парламентською республікою з федеративним державним устроєм. Про це заявив лідер КПУ Петро Симоненко.
"Ми підготували ряд пропозицій щодо внесення змін до Конституції України. Але наші пропозиції охоплюють куди більш широке коло питань, ніж система влади. Ми вважаємо, що наш Основний закон необхідно вдосконалити в руслі утвердження України як демократичної, правової, соціальної держави, в якій твердо гарантовані права і свободи людини і громадянина. Внаслідок конституційної реформи Україна повинна стати парламентською республікою з федеративним державним устроєм. Ми виступаємо за зміну ч. 2 статті 2. Зараз вона звучить так: "Україна є унітарною державою". Наше формулювання наступне: "Україна є федеративною державою у складі регіонів та Автономної Республіки Крим", - сказав лідер КПУ.
Політик також зазначив, що стосовно організації економічного життя в країні КПУ пропонує зафіксувати в Конституції, що "воно грунтується на виключному праві власності народу України на національні багатства і національний дохід; забезпеченні умов для вільного розвитку конституційно визнаних форм власності, що виключають привласнення результатів чужої праці, при пріоритетному значенні колективних форм; регулюванні в інтересах суспільства економічних і соціальних процесів; громадський контроль у сфері виробництва, розподілу та обміну".
"Ми пропонуємо закріпити в Основному законі положення про те, що суспільне життя в Україні базується на пріоритеті суспільства над державою. Вважаємо, що статтю 14, в якій йдеться про землю, необхідно доповнити положенням про те, що українська земля не може належати іноземним громадянам та юридичним особам, крім того, землі сільськогосподарського призначення не можуть бути об'єктом купівлі і продажу", - підкреслив Симоненко.
За його словами, більш чітко "необхідно прописати зміст і спрямованість української зовнішньої політики, а саме внести до Конституції положення про те, що Україна є нейтральною державою, яка не бере участі у військових блоках і дотримується без'ядерних принципів".
"Оскільки ми виходимо з принципу держава - для людини, то вважаємо за необхідне ч. 1 статті 10 викласти в такій редакції: "Державними (офіційними) мовами в Україні є українська та російська мови". Конституція повинна захищати права людини на працю. Тому пропонуємо в статті 43 замість "кожен має право на працю" записати, що "кожному гарантується право на працю". При цьому винагорода за працю, і це ми теж вважаємо за необхідне зафіксувати в Основному законі, не може бути нижчою за офіційно встановлений прожитковий мінімум. У Конституції ж пропонуємо зафіксувати, що тривалість робочого часу не може перевищувати 40 годин на тиждень. Статтю 73, в якій йдеться про референдум, на нашу думку, необхідно розширити, записавши, що виключно всеукраїнським референдумом вирішуються питання про форму державного управління та адміністративно-територіального устрою, входження України в політичні та економічні союзи з іншими державами", - констатував народний депутат.
Лідер КПУ додав, що щодо організації державної влади - "Компартія виходить з того, що Україні необхідно рухатися у бік парламентської республіки".
"Інститут президентства, повторюся, за більш ніж двадцятирічний період незалежності себе явно не виправдав. Тому ми виступаємо за скасування президентського посту. Вищим органом державної влади, згідно з нашими пропозиціями, має стати парламент, тобто Верховна Рада України, що складається з двох палат - палати депутатів і Ради регіонів. Вона ж формує і контролює виконавчу владу - уряд", - сказав політик.