Правоохоронні органи Швейцарії підозрюють легенду німецького футболу Франца Беккенбауера у відмиванні грошей і зловживанні повноваженнями
У Швейцарії розпочато розслідування відносно легенди німецького футболу і голови організаційного комітету Чемпіонату світу з футболу 2016 в Німеччині Франца Беккенбауера, повідомляє в четвер, 1 вересня, видання Der Spiegel.
Як наголошується в публікації, швейцарські слідчі підозрюють Беккенбауера у відмиванні грошей і зловживанні повноваженнями при організації чемпіонату світу з футболу в німеччині у 2006 році.
Між тим, у справі фігурують і інші підозрювані. В цілому, місцева прокуратура підтвердила інформацію видання незабаром після її публікації, при цьому не уточнивши деталей.
За даними Der Spiegel, у так званій справі Беккенбауера мова йде про масштабні грошових маніпуляціях в період з 2002 по 2005 рік. Зокрема, з травня по липень 2002 року було скоєно чотири транші на суму 6 млн швейцарських франків (5,5 млн євро) з загального рахунку Беккенбауера і його тодішнього менеджера Роберта Швана на ім'я юридичної фірми в Швейцарії.
В результаті гроші нібито осіли в холдингу KEMCO Scaffholding в Катарі, який приписують колишньому скандальному функціонерові ФІФА Мохаммеда бін Хаммама.
У серпні 2002 року колишній глава Adidas Роберт Луїс-Дрейфус перевів 10 млн франків (близько 9,1 млн євро) на рахунок швейцарської юрфірми, який шість млн пішли на рахунок Беккенбауера, а інші чотири - на рахунок KEMCO.
У квітні 2005 року Німецький футбольний союз (DFB) перевів 6,7 млн євро (близько 10 млн франків з урахуванням відсотків) Міжнародної федерації футбольних асоціацій (ФІФА) під приводом оплати організації культурної програми на ЧС-2006 з футболу в Німеччині.
У свою чергу, ФІФА переказала вказані кошти на банківський рахунок Луїс-Дрейфус. Що ж стосується інших грошей, які осіли в KEMCO, то їхня доля досі невідома.
Як уточнює Der Spiegel, більшість причетних до справи Беккенбауера заявляють, що виплати були необхідні для отримання від ФІФА додаткових коштів на покриття організаційних витрат ЧС-2006 у розмірі 250 миллилонов франків (близько 228 млн євро). Так як у організаційного комітету мундіалю не було власних коштів, їх позичили у глави концерну Adidas і пізніше виплатили через Німецький футбольний союз.
Між тим, тодішній глава DFB Тео Цванцигер підкреслив, що, за інформацією від німецького футболіста Гюнтера Нетцера, на ці кошти було здійснено підкуп голосів азитаских представників виконкому ФІФА для позитивного рішення про проведення чемпіонату в Німеччині. В свою чергу, Нетцер все це заперечує.
Раніше так званою справою Беккенбауера займалася тільки прокуратура німецького міста Франкфурта в контексті ухилення від податків відповідальних осіб Німецького футбольного союзу. Як повідомляється, в даний час судовий процес у Швейцарії виводить дане гучне антикорупційне справу на новий рівень. Судячи з того, що воно було відкрито, гроші проходили через швейцарські банки. За висунутими звинуваченнями в цій країні можуть залучити до кількох років в'язниці.
Постраждалою стороною у справі Беккенбдауэра швейцарські слідчі вважають Німецький футбольний союз: у підсумку саме він заплатив 6,7 млн євро, сліди яких губляться в сумнівних каналах. Німецький адвокат Беккенбауера не був доступний для коментарів.
Сам легендарний німецький футболіст дав коментар Süddeutsche Zeitung наприкінці минулого року з приводу цієї справи, заперечуючи, що гроші були спрямовані на підкуп голосів, сказавши лише, що "наосліп підписував, коли була потрібна його підпис", не читаючи документи. "Я не зробив нічого протизаконного", - запевнив Беккенбауер.
Нагадаємо, восени минулого року легенду німецького футболу Франца Беккенбауера приєднали до корупційного скандалу у ФІФА.