Міністерство економіки підготувало два законопроекти: про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та про посилення відповідальності у сфері поводження з генетично модифікованими організмами. Документи планується затвердили на засіданні уряду 4 серпня та передати до Ради.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на порядок денний засідання уряду 4 серпня.
Першим документом планується розмежувати повноваження органів державної влади з метою усунення дублювання функцій у сфері поводження з ГМО; удосконалити систему оцінювання ризиків ГМО щодо можливого впливу на здоров'я людини та навколишнього природного середовища; запровадити європейські механізми державної реєстрації ГМО; удосконалити вимоги до маркування ГМ-продукції та запровадити правила щодо її простежуваності.
Другим законопроектом пропонується посилення відповідальності за поводження з ГМО.
Зокрема, планується встановити, що невиконання поводження з генетично модифікованими організмами тягне за собою накладення штрафу на громадян від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 7000 до 1000. (Зараз штрафи становлять від 5 до 8 громадян та від 7 до 10 для посадовців).
Неоподаткований мінімум становить 17 гривень. Таким чином, максимальний штраф становитиме 17 тисяч гривень
Крім того, планується встановити, що розміщення на ринку генетично модифікованої продукції з порушенням вимог законодавства тягне за собою накладення штрафу на громадян від 200 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 200 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.