Шанси глави центробанку Італії Маріо Драгі очолити Європейський центробанк (ЄЦБ), порівняно з його основним конкурентом головою німецького Бундесбанку Акселем Вебером, зростають. Таку думку висловили аналітики, опитані Handelsblatt, передає РБК daily.
«Схоже, 63-річний М.Драгі діє в своїх кращих традиціях: спостерігає, вичікує і готується вийти з укриття в найбільш вигідний для себе момент. Ось вже протягом чотирьох з половиною років він очолює Banca d'Italia (ЦБ Італії), а в якості шефа Форуму фінансової стабільності (FSB), до якого входять представники регуляторів, центробанків і владних структур 24 країн, підтримує прекрасні відносини з урядами всіх економічно найбільш сильних держав. Відомо, що як глава FSB, завдання якого не допустити повторення глобальної кризи, він користується великою повагою експертів, політиків і колег.
Невипадково на найважливіших фінансових майданчиках зараз все наполегливіше звучить думка, що шанси М.Драгі стати наступником Жан-Клода Тріше ростуть. Кажуть навіть, що для розробки стратегії попадання в це крісло він найняв якесь PR-агентство. Втім, прес-служба Banca d'Italia інформацію цю не підтвердила. Ходить чутка і про те, що главу ЦБ Італії підтримує особисто Ж.-К.Тріше. Але прес-служба глави ЄЦБ цей слух також відкинула», - відзначають експерти.
У свою чергу, колишній член керуючої ради ЄЦБ і міністр фінансів Італії до 2008 р. Томмазо Падоа-Шіоппа висловив переконання, що уряд Сільвіо Берлусконі надасть сприяння М.Драгі. Головною помилкою А.Вебера Т.Падоа-Шіоппа вважає те, що той заднім числом став відкрито критикувати рішення ради ЄЦБ про купівлю держоблігацій країн-членів ЄС, що потрапили у скрутну фінансову ситуацію. «Не знаю, наскільки поведінка Акселя Вебера допомагає М.Драгі, але в тому, що йому самому вона шкодить, я впевнений», - зазначив він.
Експерти також відзначають позицію колишнього прем'єр-міністра Італії Джуліано Амато, який виступив на підтримку кандидатури М.Драгі на пост глави ЄЦБ. «Деякий час тому я із задоволенням побачив би його на чолі МВФ. Тепер сподіваюся, що це вийде у нас у випадку з ЄЦБ», - сказав він.
Лауреат Нобелівської премії з економіки Роберт Солоу, у якого пан Драгі навчався у Гарварді, також не приховує, що був би радий, якби його учень очолив Європейський центробанк.
На думку аналітиків, деякі коментарі чинного глави ЄЦБ Ж.-К.Тріше цілком можна трактувати як позитивну рекомендацію стосовно М.Драгі. «Фінансовий сектор Італії показав себе під час кризи вкрай стійким, і за це я особливо вдячний Banca d'Italia», - заявив Ж.-К.Тріше не так давно в інтерв'ю.