ua en ru

Сейм Польщі відмовився назвати Волинську трагедію геноцидом

Сейм Польщі відмовився назвати Волинську трагедію геноцидом польського народу. Відповідну поправку підтримали лише 212 депутатів з 231 необхідних для її прийняття. Проти проголосували 222 депутати з 437, які взяли участь у голосування і троє утрималися.

Сейм Польщі відмовився назвати Волинську трагедію геноцидом польського народу. Відповідну поправку підтримали лише 212 депутатів з 231 необхідних для її прийняття. Проти проголосували 222 депутати з 437, які взяли участь у голосування і троє утрималися.

Нагадаємо, в червні 2013 р. Сенат Польщі визнав події на Волині 1943 р. "етнічною чисткою з ознаками геноциду". Польські сенатори вважають, що таке визначення Волинського злочину можна обґрунтувати тим, що події на Волині мали організований масовий характер і супроводжувалися жорстокістю.

У заяві Сенату сказано, що "9 лютого 1943 р. нападом загонів УПА на Волинське село Паросля розпочалася брутальна акція фізичного знищення поляків, яка проводилася бандерівської фракцією Організації українських націоналістів і Української повстанської армії". У документі також сказано, що жертвами антипольської акції УПА стали близько 100 тисяч поляків.

Читайте також: Події на Волині 1943 р. слід визнати геноцидом - спікер Сейму Польщі

Сенат не підтримав пропозицію депутатів з партії Право і справедливість про внесення поправок в текст резолюції. Політики з цієї партії пропонували прямо використовувати в заяві термін геноцид, а також наполягали на встановленні "дня пам'яті мучеництва кресовьян, який має відзначатися 11 липня (дата кульмінації антипольських акцій на Волині).

Вживання поняття "ознаки геноциду" також не влаштувало Союз лівих демократів у польському Сеймі. На думку глави СЛД Лешека Міллера, застосування терміна "ознаки геноциду" є викривленням історії.

11 квітня в Сеймі Польщі був зареєстрований проект постанови про визнання ОУН і УПА "злочинними організаціями, які вчинили геноцид польського населення східних кресів у 1939-1947 роках".

Спікер польського Сейму Єва Копач також заявила, що події на Волині у 1943 р. слід визнати геноцидом.

Читайте також: Глава МЗС Польщі закликав Сейм врахувати європейські устремління України при голосуванні за резолюцію щодо Волинської трагедії

Вчора Комісія культури та засобів інформації Сейму Польщі підтримала внесену поправку до заяви до 70-ї річниці Волинської трагедії про визнання тих подій "геноцидом".

У той же час міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський закликав польський Сейм схвалити резолюцію щодо Волинської трагедії в такій формі, щоб це не зашкодило європейським прагненням України.

Волинська трагедія - обопільні етнічні чистки українського і польського населення здійснені Українською повстанською армією і польською Армією Крайовою з участю польських батальйонів шуцманшафту, і радянських партизанів у 1943 році під час Другої світової війни на Волині.