Створений опозиційними депутатами конфлікт навколо правомочності роботи Київради розв'язався 19 серпня. З ранку під мерію міські профспілки привели медпрацівників, вчителів, працівників комунальної сфери. Бюджетники зажадали відновлення роботи Київради, яку раніше заблокували депутати Верховної Ради від "Свободи", "Батьківщини" та "Удару".
Створений опозиційними депутатами конфлікт навколо правомочності роботи Київради розв'язався 19 серпня. З ранку під мерію міські профспілки привели медпрацівників, вчителів, працівників комунальної сфери. Бюджетники зажадали відновлення роботи Київради, яку раніше заблокували депутати Верховної Ради від "Свободи", "Батьківщини" та "Удару".
Опозиція ще 7 серпня намагалася вигідним для себе судовим рішенням намертво зв'язати руки Київраді. Щоправда, нардеп "Батьківщини" Чорноволенко, що подав позов, на засідання не з'явився, а його колега Дмитро Ільченко подав клопотання про відкликання позову, поскаржившись, що слід подати позов на заборону сесії, призначеної на 19 серпня. Але позов чомусь не подав. У той же день суддя Окружного адміністративного суду Володимир Данилишин розглянув позов депутата Київради Дмитрука з приводу легітимності Київради і виніс рішення: "Київрада має повноваження на здійснення владних функцій аж до обрання нового складу цього органу в ході наступних виборів".
Опозиція останнім часом, схоже, переживає кризу винахідливості: широко розрекламована акція - захоплення "незалежними" активістами напередодні 19 серпня приміщень Київради - закінчилася фіаско: справа завершилася адміністративним арештом на 5 діб. Можна було б відпустити "заблукалих", але влада цього разу не вважала за потрібне плодити міфи про свою безпорадність. На що розраховувала опозиція, опротестовуючи рішення Окружного адміністративного суду в Апеляційному саме 19 серпня? Безумовно, на успіх. Апеляційний відреагував по-своєму і швидко. Але! Але побити рекорд секретаря Київради Галини Гереги - за 15 хвилин провітрити сесійну залу і проголосувати доленосні для столиці пункти - суду не вдалося.
За неповні чверть години 87 депутатів прийняли п'ять найважливіших для міста рішень. У тому числі затвердили 20% надбавки бюджетникам, які чекали рішення під мерією. В черговий раз Київрада звернулася до Ради Верховної з пропозицією визначити дату проведення виборів у Києві. Катавасії зі штурмами та позовами, природно, не сталося б, не користуйся українська опозиція замшілою тактикою. Як і десять, і двадцять років тому її лідери намагаються домогтися результатів не переговорами, пошуком компромісів, а силовими методами. Нерідко вони домагалися мети. Але 19 серпня для опозиції стало холодним душем: міські профспілки несподівано проявили себе по-бойовому і вивели на протест кілька тисяч своїх членів. Десяток "ударників" опозиції попросту розчинився в масі бюджетників під мерією. Телевізійна картинка "наруги влади над борцями за справедливість" застрягла десь у віконних отворах розбитих вікон першого поверху мерії, куди ломилися опозиційні нардепи.
Але головне - відкриття сесії було і правомочним, і конструктивним. Голова КМДА Олександр Попов наголосив, що користь від сесії для столиці беззаперечна - прийнято необхідні зміни до бюджету міста, що дало можливість профінансувати надбавки до зарплат працівників бюджетної сфери, продовжити будівництво станції метро "Теремки", підготовку до опалювального сезону і багато чого іншого. "Багато чого іншого" - це ще й гроші на підготовку до нового навчального року шкіл і дитячих садків столиці. На питання, чи готовий він до того, щоб кожне засідання мерії супроводжувалося боями і штурмами, Попов сказав: "Це неправильно. Є питання, які не обговорюються. Наприклад, соціальний захист, життєдіяльність міста. Тут просто треба брати закочувати рукави і працювати, а не заважати працювати. Не може такого бути в нормальній країні. Законність підтверджена, Київрада працюватиме. Все. Крапка ".