Сесія Київради - це перемога киян над деструктивними силами політики, - Попов
Сесія Київради, яку раніше заблокували народні депутати від "Свободи", "Батьківщини" і "Удару", відбулася в понеділок завдяки підтримці трьох тисяч учителів, лікарів та соціальних працівників Києва. Міськрада прийняла ряд важливих рішень, зокрема, про виділення коштів на виплату муніципальних надбавок працівникам бюджетної сфери.
Також більшість депутатів Київради взяло три звернення до Верховної Ради. Міськрада вимагає від парламенту призначити дату проведення виборів у столиці, розглянути законопроект про розширення бюджету Києва, а також врятувати Біличанський ліс від вирубки.
Докладніше про необхідність рішень, прийнятих на сесії, розповів на брифінгу голова Київської міської державної адміністрації Олександра Попов.
"Відновлення сесійної роботи Київради - це перемога всіх киян над деструктивними силами політики. Завдяки підтримці профспілок, громадських організацій та широких верств населення Київрада знову продовжує виконувати свої обов'язки перед киянами. Рішення, прийняті сьогодні, дозволять уникнути негативних соціальних наслідків вимушеної перерви в діяльності органу самоврядування. Адже Київрада майже щомісяця повинен робити перерозподіл бюджетних коштів для забезпечення фінансування соціальних програм, підтримки міського господарства в належному стані, для реконструкції і будівництва інфраструктури", - зазначив Попов.
Зокрема, за результатами сесії працівники бюджетної сфери знову будуть додатково отримувати від 200 до 500 грн щомісяця, виділені кошти на підготовку до нового навчального року шкіл і дитсадків, а місто в цілому - до опалювального сезону. За словами столичного градоначальника, з-за вимушеної перерви в роботі Київради було фактично втрачено півтора місяці підготовки до зими, але при наявності коштів втрачений час можна наздогнати. Крім того, виділено кошти на погашення заборгованості житлових організацій перед ВАТ "Київенерго", що дозволить уникнути масових відключень гарячої води у житловому секторі.
Життєво важливим для багатьох киян стало прийняття рішення про направлення 20 млн грн на міську програму "Здоров'я киян" для придбання медикаментів (інсуліни, витратні матеріали для гемодіалізу та ін).
Завдяки внесенню змін до Програми соціального і економічного розвитку Києва на 2013 рік знята загроза зриву робіт на багатьох важливих для киян інфраструктурних об'єктах. Мова йде про реконструкцію Поштової площі, будівництво метро на Теремки та створення пішохідної зони від парку Володимирська гірка до Києво-Печерської лаври.