У Малі, багатій корисними копалини державі на заході Африки, розгортається повномасштабна війна, що стала прямим наслідком конфлікту в Лівії. Сепаратистське угрупування "Рух за звільнення Азаваду" захопило п'ять міст на півночі і в центрі Малі. Урядові війська кинули проти бунтівників бронетехніку і вертольоти, а рахунок загиблих йде вже на сотні. Експерти побоюються, що услід за Малі може спалахнути весь регіон, чим скористаються "Аль-Кайєда в країнах Магрібу" та інші радикальні рухи. Про це пише видання "Комерсант".
У жовтні минулого року "Комерсант" передбачав, що наслідком лівійської революції може стати дестабілізація як мінімум десяти держав регіону. Прогноз, схоже, починає збуватися. Основу повстанських загонів в Малі складають туареги, що билися на стороні Муаммара Каддафі під час війни в Лівії. Після поразки і загибелі полковника вони відступили до Сахари - добре озброєні, загартовані в боях і готові до нових воєн.
Туареги в чомусь нагадують курдів - цей народ також не має своєї держави. Територія проживання туарегів (самі вони називають її Азавад) поділена між Малі, Нігером, Буркіна-Фасо, Алжиром і Лівією. Туарегів налічується до 5,5 млн осіб. Найбільш численні і боєздатні сепаратистські загони діють в Малі і Нігері. Останнє повстання туарегів в Нігері тривало два роки - з 2007-го по 2009-ий - і отримало назву "Уранова війна". Бойові дії завдали серйозного збитку видобутку урану, який ведуть французькі і китайські компанії.