ua en ru

Сенатор США К.Додд запропонував розширити повноваження Федеральної резервної системи.

Глава банківського комітету сенату США Крістофер Додд запропонував на розгляд законопроект, який значно розширює повноваження Федеральної резервної системи, піше РБК daily.

Федрезерв США отримає низку нових повноважень і можливостей впливати на події, що відбуваються, в крупних американських компаніях фінансового сектору. Насамперед К.Додд пропонує створити в рамках ФРС новий орган, чий керівник призначатиметься безпосередньо президентом. Ця структура займеться захистом прав споживачів фінансових послуг і отримає право видавати нормативні акти, обов'язкові до виконання учасниками ринку. Новий підрозділ ФРС зможе самостійно карати компанії, що проштрафилися, обсяг активів яких перевищує 10 млрд дол.

Окрім утворення нового підрозділу ФРС може дістати можливість втручатися у внутрішні справи найбільших представників фінансового сектору незалежно від того, є вони банківськими організаціями чи ні. Єдиною умовою тут знову ж таки є величина активів: під крило федрезерву потраплять компанії з активами більше 50 млрд дол., це більше 40 банківських холдингів і фінансових груп. Деякі з них, включаючи Citigroup і Bank of America, вже знаходяться під пильним спостереженням регулятора.

К.Додд пропонує також скасувати поняття "дуже великий, щоб збанкрутіти". Тепер великим і украй важливим для американської економіки банкам буде дозволено збанкрутіти у разі виникнення кризових ситуацій. Сам процес їх ліквідації піде за звичайною процедурою банкрутства, що має на увазі продаж активів. Не покриті за рахунок цього збитки будуть компенсовані з фонду обсягом в 50 млрд дол., що формується за рахунок внесків найбільших фінансових організацій.

Якщо законопроект К.Додда ухвалять, то особливий статус отримає Федеральний резервний банк Нью-Йорка, який раніше рятував AIG. Його керівник призначатиметься президентом США, а не радою директорів, куди входять і глави комерційних банків. Останнім взагалі заборонять займати керівні позиції у Федеральному резервному банку Нью-Йорка (одне місце в раді директорів там займає глава JP Morgan Chase Джемі Даймон).