Сенат Казахстану відмовився ратифікувати угоду про відправлення військового контингенту в Афганістан
Сенат Казахстану (верхня палата парламенту Казахстану) відхилив законопроект про ратифікацію угоди з НАТО про участь республіки в міжнародній коаліції в Афганістані. Про це повідомила прес-служба парламенту республіки, передає РБК.
Комітет з міжнародних відносин, оборони і безпеки сенату вніс на розгляд депутатів пропозицію відхилити в цілому цей законопроект і повернути його в мажиліс парламенту (нижньої палати). Дану заяву озвучив член комітету Мухтар Алтинбаев.
Депутати сенату, відмовивши у ратифікації, заявили про те, що прийняття документа могло б підірвати авторитет Казахстану і його репутацію мирного держави.
Мажиліс 18 травня ц.р. схвалив ратифікацію угоди з НАТО про участь Астани в міжнародній коаліції в Афганістані. Згідно з цим документом, Казахстан зобов'язується надати військовий контингент для Міжнародних сил сприяння безпеці в Афганістані строком на півроку, причому термін може бути продовжений за згодою сторін. Однак рішення мажилісу не поставило крапку в цьому питанні - відповідно до Конституції Казахстану, рішення щодо участі військових країни в зарубіжних операціях може бути прийнято тільки на спільному засіданні обох палат парламенту.
Дещо пізніше пілся ратифікації угоди нижньою палатою екстремістська організація "Талібан" заявила, що дані дії Казахстану будуть мати серйозні наслідки для країни і пригрозило республіці хвилею терактів. Міністерство закордонних справ республіки тоді дало пояснення, що Казахстан відправляє лише невелику кількість військових для роботи в Штабі міжнародних сил сприяння безпеці.