Сьогодні не дуже вдалий час приватизовувати рекапіталізовані банки, - В.Горбаль.
Наскільки доцільно цього року приватизувати «Укргазбанк», «Родовід Банк» і банк «Київ» - це запитання в області дискусії, як мінімум тому, що з одного з них до цих пір ще не виведена тимчасова адміністрація. Таку думку висловив РБК-Україна народний депутат України, член комітету ВР з питань фінансів і банківської діяльності Василь Горбаль.
На його думку, заява С.Тігіпка абсолютно перегукується з побажаннями МВФ та інших міжнародних фінансових організацій, які патронували з першого дня процес рекапіталізації, і настійно рекомендували уряду Ю.Тимошенко швидше розробити стратегію розвитку цих банків, що передбачає подальший їх продаж.
«Ця стратегія повинна передбачати, що уряд входить в ці банки не назавжди, а на якийсь певний період, щоб підтримати їх», - сказав В.Горбаль.
Він також відзначив, що необхідно проаналізувати, наскільки взагалі була ефективною рекапіталізація. «Не секрет, що уряд Ю.Тимошенко підтримував ті банки, які належали бізнесменам, що входять в політичну силу, яка підтримувала прем'єр-міністра. У нинішнього ж уряду політичний підхід до банків буде знято», - сказав В.Горбаль.
Говорити зараз про якийсь інтерес в придбанні банківських активів з боку Європи поки складно, з огляду на те, що Євросоюз переживає досить складні часи, зазначив член комітету ВР з питань фінансів і банківської діяльності.
Що стосується можливих інвесторів, то, на думку В.Горбаля, зараз тільки розробляється стратегія розвитку цих банків, а вже «хто стане учасниками викупу - покаже час». Говорячи про «Укргазбанк», він зазначив, що в процесі рекапіталізації в банку залишилися міноритарні акціонери, на відміну від двох інших. Зважаючи на це, на думку нардепа, діючі акціонери банку будуть брати активну участь в процесі приватизації.
Коментуючи можливість держави отримати прибуток від приватизації цих банків зараз, В.Горбаль відзначив, що зараз не самий «правильний» час. У той же час, в капітали цих банків було вкладено кошти, отримані шляхом випуску ОГЗ, тому будь-які кроки по скороченню внутрішнього державного боргу будуть вітатися, якщо будуть прийняті рішення щодо викупу цих облігацій.