Договір діяв з 1987 року
Термін дії Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (ДРСМД) між Росією і Сполученими Штатами припиняється у п'ятницю, 2 серпня. Про це передає РБК-Україна.
Відзначимо, що в 2014 році США вперше звинуватили Росію в порушенні Договору ще в 2014 році. Зокрема, Росію викрили у виробництві крилатої ракети 9M729, тактико-технічні характеристики якої порушують ДРСМД.
А 4 грудня 2018 року державний секретар Сполучених Штатів Майк Помпео заявив, що США перестануть дотримуватися положень Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності протягом 60 днів, якщо Російська Федерація не повернеться до виконання взятих на себе зобов'язань.
Договір був укладений у 1987 році президентом США Рональдом Рейганом і радянський лідером Михайлом Горбачовим. Документ забороняв США і СРСР, правонаступницею якого стала Росія, озброюватися, виробляти і ставити на бойове чергування клас ракет досяжністю від 500 км до 5,5 тис. км.
Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас заявив, що ядерну зброю Росії викликає велику тривогу в Європі. За його словами, серйозну тривогу викликає відмова Росії знищувати крилату ракету 9М729, яка, на думку США і їх союзників в НАТО, не відповідає нормам ДРСМД.
Також Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг закликав владу Російської Федерації повернутися до дотримання ракетного договору.