Акціонери нафтовидобувної компанії Regal Petroleum сьогодні повинні прийняти або відхилити пропозиції "Смарт-холдингу". Вчора "Смарт-холдинг" Вадима Новинського заявив, що зробив остаточну пропозицію акціонерам Regal Petroleum про викуп 70% акцій по 38 пенсів за штуку і не планує його переглядати. Угода з викупу буде закрита в 13:00 20 лютого. Наступну пропозицію акціонери зможуть отримати не раніше ніж через півроку. Про це сьогодні пише "Комерсант-Україна".
Нагадаємо, що раніше офіційна оферта компаній Heamoor і "Гео Альянс" підприємця Віктора Пінчука щодо купівлі акцій нафтогазової компанії Regal Petroleum була відкликана. Компанії відмовилися від покупки, залишивши єдиним претендентом на Regal компанію Energees Investments В.Новинського. Рада директорів Regal Petroleum назвав нову пропозицію "Смарт-холдингу" більш вигідним, ніж схема зворотного поглинання, запропонована Heamoor і "Гео Альянсом".
Учора перший заступник гендиректора з розвитку та управління активами "Смарт-холдингу" Олексій Тимофєєв розповів, що у разі купівлі Regal Petroleum компанія має намір надати їй акціонерний кредит в 25 млн дол., який дозволить оптимізувати операційну діяльність компанії, інвестувати в буріння нових свердловин і відновити дію втраченої ліцензії на розробку українських родовищ Regal Petroleum. Відновити втрачену ліцензію "Смарт-холдинг" передбачає в суді протягом двох місяців.
О.Тимофєєв також заявив, що у разі завершення покупки акцій Regal Petroleum її виконавчими директорами будуть призначені гендиректор "Смарт-холдингу" Олексій Пертін, перший заступник гендиректора з фінансів Денис Рудєв та О.Тимофєєв. Останній також стане CEO Regal Petroleum. "Виходячи з розміру доведених запасів нафти і газу та знань наших геологів про родовища, потенційно обсяг видобутку компанії може вирости в кілька разів", - заявили в "Смарт-холдингу".
Нагадаємо, "Смарт-холдинг" володіє активами в гірничо-металургійному комплексі, будівництві, агро-промисловому комплексі, машинобудуванні, фінансовому секторі. Президент і беніфіціаром є В.Новинський. У 2007 р. "Смарт-холдинг" і СКМ підписали угоду про злиття своїх гірничо-металургійних активів. Процес об'єднання був розпочатий ще влітку того року. Офіційну інформація про консолідацію боку оприлюднили у вересні 2007 р. Транзакція була завершена в кінці 2008 р. "Смарт-холдинг" одержав більше 25% акцій холдингу "Метінвест", його внеском стали контрольні пакети таких підприємств, як ІнГЗК, ЗАТ "Макіївський металургійний завод" і Promet Steel (прокатний завод у Болгарії).