Мінкультури протягом 2008-2009 рр. та І кв. 2010 р. витратило неефективно та з порушенням чинного законодавства понад 19,3 млн грн, повідомляє прес-служба Рахункової палати.
Понад 4 тис. творів сучасного мистецтва загальною вартістю 5 млн грн, закуплені за державним замовленням різних років, опинилися під загрозою знищення, тому що уряд, Міністерство фінансів та Міністерство культури і туризму самоусунулися від проблем музейної галузі, а дирекція художніх виставок України не має охоронної та протипожежної сигналізації, приладів контролю мікрокліматичного та біологічного режимів.
Низький рівень організації роботи, відсторонення керівників Мінфіну й МКТ від проблем музейної сфери призвели до того, що протягом останніх десятиліть галузь фінансувалась за залишковим принципом, а розвиток музейної справи стикався з численними проблемами. Зокрема, затверджені у бюджеті кошти покривають лише видатки на оплату праці, енергоносії, частково охорону та комунальні послуги. Не вистачає коштів на поповнення музейних фондів, проведення ремонтно-реставраційних робіт, встановлення охоронної та пожежної сигналізації, оновлення музейного обладнання. Організація безпеки музейних пам'яток України за своїми технологіями відстала від усього світу.
Протягом 14 років не створено державного реєстру національного культурного надбання.
Системність порушень у музейній галузі створює високий ступінь ризику неповернення і втрати музейних цінностей. Через погану охорону, протягом 2005-2009 рр. з 26 музеїв 17 областей України викрадено 432 пам'ятки, що належали до державної частини музейного фонду України. За відсутності бухгалтерського обліку музейних цінностей встановити вартість викрадених музейних предметів та, відповідно, суму збитків, завданих державі в результаті крадіжок, на сьогодні неможливо.
Міністерство не організувало належних робіт з реставрації музейних фондів. Єдиний в Україні Національний науково-дослідний реставраційний центр за 70 років свого існування не має власного приміщення, його обладнання морально і фізично застаріле.