Суддів підозрюють у винесенні завідомо неправосудних рішеннь, пов'язаних з аеропортом "Одеса"
Служба безпеки України (СБУ) проводить розслідування в кримінальному провадженні за фактом можливого винесення слідчими суддями Солом'янського районного суду міста Києва завідомо неправосудних рішень, пов'язаних з аеропортом "Одеса". Про це йдеться в рішеннях Шевченківського районного суду міста Києва, передає "Слово і діло".
В клопотанні слідчого СБУ йдеться про рішення судді Дмитра Кратка про арешт нерухомості та корпоративних прав Одеського аеропорту, а також про ухвалу судді Віктора Фоміна про передачу цього арештованого майна в управління Національному агентству з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА).
Зазначимо, цими рішеннями були задоволені відповідні клопотання детектива НАБУ та прокурора САП.
Зазначені клопотання були подані в межах кримінального провадження про присвоєння комунального майна, а саме одеського аеропорту.
Раніше, 16 квітня, адвокат Ігор Фомін подав до ГПУ про вчинення суддею Кратком кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 375 ККУ (постановлення суддею завідомо неправосудного рішення). Зазначені відомості були внесені до реєстру досудових розслідувань, а органом слідства було визначене Головне слідче управління СБУ. 7 червня адвокат Дмитро Земляний подав аналогічну заяву до ГСУ СБУ, але про вчинення суддею Фоміним кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 375 ККУ (постановлення суддею завідомо неправосудного рішення, якщо вони спричинили тяжкі наслідки).
Також повідомляється, що у межах цієї справи СБУ подала три клопотання про тимчасовий доступ до документів Департаменту з питань реєстрації виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Солом'янського суду Києва.
Йдеться про документи, на основі яких держреєстраторами КМДА були внесені відомості про арешт нерухомого майна одеського аеропорту, до матеріалів справ про арешт майна аеропорту й передачі його до АРМА, а також до табелю обліку робочого часу судді Кратка. Суд усі клопотання задовольнив.
Нагадаємо, у кінці березня Солом'янський райсуду Києва своїм рішенням передав в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку і менеджменту активами нерухоме майно аеропорту "Одеса" і 75% акцій компанії, яка ним володіє (ТОВ "Міжнародний аеропорт Одеса").
16 липня Апеляційний суд Києва підтвердив арешт нерухомості та корпоративних прав міжнародного аеропорту "Одеса". Так, у 2011 році відбулося незаконне відчуження комунального майнааеропорту на користь суб'єктів господарювання.
18 липня Кабінет міністрів на своєму засіданні виділив 253 мільйона гривень на будівництво злітно-посадкової смуги в міжнародному аеропорту "Одеса".