ua en ru

В СБУ розповіли про обшук в будинку, де мешкає мер Кличко

В СБУ розповіли про обшук в будинку, де мешкає мер Кличко Фото: правоохоронці провели обшук в будинку, в якому живе мер Кличко (ssu.gov.ua)

Служба безпеки України задокументувала і припинила нелегальний імпорт в Україну великої партії пального з Білорусі та Росії. В ході процесуальних дій один з обшуків відбувався в будинку, в якому проживає міський голова Києва Віталій Кличко.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

"Зважаючи на особливий резонанс у ЗМІ щодо одного з обшуків, який відбувався у будинку, де проживає мер Києва Віталій Кличко, можемо повідомити таке. У ході обшуку за цією адресою було виявлено та вилучено: документацію та печатки 68 юридичних осіб; фінансово-господарську документацію задіяних у протиправній схемі СПД; ноутбуки, електронну техніку, необліковані кошти", - повідомили в СБУ.

Оперативники спецслужби встановили, що зловмисники постачали продукцію на адресу низки комерційних структур. Для уникнення сплати митних зборів та акцизного податку вони у документації штучно знижували вміст метилового спирту у продукції.

"Дії організаторів завдали державному бюджету збитки в особливо великих розмірах", - зазначає спецслужба.

У ході досудового розслідування задокументовано, що менеджмент комерційних структур протягом 2020-2021 років реалізовував імпортовану продукцію підприємствам із ознаками "ризиковості". За попередніми даними, незаконно імпортовано продукції на понад 100 млн грн.

"Ці суб’єкти господарювання не мають виробничих потужностей і не знаходяться за адресами реєстрації. До того ж засновником, директором і бухгалтером виступає одна особа. Фактично імпортований товар в Україні організатори переробляли на нелегальних міні-НПЗ у сурогатні паливо-мастильні матеріали. Потім реалізовували за готівку без оформлення бухгалтерських документів", - пояснили схему в прес-службі СБУ.

У ході проведення обшуків на території Київської, Чернігівської та Луганської областей правоохоронці вилучили:

  • тіньову документацію;
  • печатки 300 фіктивних підприємств;
  • засоби зв’язку та комп’ютерну техніку;
  • банківські картки та велику суму готівки;
  • обладнання для нелегального виготовлення паливо-мастильних матеріалів;
  • метиловий спирт, хімічні добавки та готовий сурогат загальним об’ємом понад 1 тис. тонн.

Триває досудове слідство за ч. 3 ст. 212 Кримінального кодексу України.