Савченко попросила суд перевірити її на детекторі брехні
Савченко заявила, що її змушують розмовляти російською мовою
Українська льотчиця, народний депутат Надія Савченко перед початком допиту попросила суд перевірити її свідчення на детекторі брехні. Про це йдеться в повідомленні видання "Медиазона".
"Я, звичайно, хочу суд знову попросити дати мені детектор брехні, але ви знову відмовите", - цитує видання Савченко.
Зокрема, в ході допиту Савченко розповіла про службу в армії, в Іраку, навчання в Харківському інституті ВПС, а також про своє ставлення до російської мови та російськомовних. Виступ Савченко в суді у своєму Тwitter висвітлює адвокат підсудної Микола Полозов.
"Я ніколи не відчувала ненависті до росіян чи російськомовних, мені завжди було все одно, якою мовою говорить людина. Я тільки проти того, щоб мене змушували говорити російською. Зараз мене весь час змушують - всі документи, вся переписка в СІЗО тільки російською, українська заборонена. Навіть під час побачень з рідними мене змушують говорити російською, тому що ті, хто мене підслуховує, повинні розуміти. Кожне побачення я борюся за те, щоб говорити з рідними рідною українською", - розповіла Савченко.
Також Савченко розповіла про службу оператором ПТКР, що, як з'ясували в суді, не має відношення до коректування вогню.
"Я призвалась в армію, тому що хотіла літати. Але в Україні, жінка повинна прослужити за контрактом рік, щоб стати пілотом... Спочатку служила оператором ПТКР. Як з'ясували в суді з експертами-артилерії це не має відношення до коректування вогню...З ПТУР не стріляла жодного разу - в армії не було грошей - як "жигуль" у небо запустити по вартості пострілу...Я перевелася в десант, брала участь у миротворчій місії України в Іраку. За час десанту вчинила 68 стрибків", - цитує адвокат Савченко.
Крім того, Савченко зазначила, що з початку АТО вона подавала рапорти, щоб її відправили захищати Батьківщину на Донбас, але командир їй відмовляв.
Зокрема, Савченко повідомила, що за рік у неї було 180 добових чергувань. По місяцю добових чергувань. В рахунок відпусток вона брала відгули, під час яких їздила в АТО добровольцем. В "Айдарі" вона залишалася до кінця відпустки, 15 або 16 червня 2014 року вона закінчувалася.
"Я почала писати рапорти командирові, один з них доказ по справі. Я просилася в зону АТО, захищати Батьківщину. Мені командир відмовляв під різними приводами. Останній рапорт в матеріалах справи, я просилася в піхоту, раз не можна літати. Цей рапорт підходив під ситуацію в Донецьку, тому його і долучили до матеріалів справи, а решта п'ять рапортів - ні", - зазначила вона.
Також Савченко розповіла про своє перебування в батальйоні "Айдар".
"Я офіційно не була ніким у "Айдарі", до того моменту, як слідчий не "призначив" мене туди. Я значилася льотчиком...Я не думала про перевод, тому що це складний процес. Я не була впевнена, що виживу, тому не переймалася цим...Тому в "Айдарі" я перебувала у відпустці, продовжуючи перебувати у вертолітному полку в Бродах. Обстановка була напружена. На суді бойовики говорили, що чекали нападу "Айдара", а ми в "Айдарі" чекали нападу бойовиків. У "Айдарі" не було бронетехніки, вертольотів. Це просто піхотне підрозділ людей, які не боялися віддати життя за Батьківщину", - повідомила льотчиця.