Президент Франції Ніколя Саркозі повідомив своєму американському колезі Бараку Обамі, що "ситий по горло" поведінкою ізраїльського прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху. Таку оцінку лідер європейської країни висловив в рамках приватної бесіди, що відбулася між Президентами Франції і США, де йшлося про заявку Палестини на членство в ООН і ЮНЕСКО. "Я терпіти не можу Нетаньяху, він брехун", - додав Саркозі.
Можливо, різкі репліки французького лідера ніколи не просочилися б в пресу, якби неподалік від розмовляючих Обами і Саркозі не виявилися всюдисущі журналісти, які, втім, не відразу вирішили оприлюднити ці відомості (зазначимо, що розмова президентів США і Франції відбулася в рамках недавнього саміту G20 в Каннах). У зв'язку з цим коментарі Саркозі опинилися в повідомленні Reuters тільки сьогодні.
За словами перекладача, який був присутній при розмові Саркозі і Обами, відповідь останнього можна інтерпретувати наступним чином: американський Президент повинен регулярно мати справу з ізраїльським прем'єр-міністром, незалежно від того, наскільки "ситий" спілкуванням з Нетаньяху лідер Франції.
Нагадаємо, 23 вересня 2011 р. голова Палестинської національної адміністрації Махмуд Аббас подав офіційну заявку на членство Палестини в ООН в рамках 66-й сесії Генеральної Асамблеї. Клопотання Палестини про вступ в організацію повинно отримати схвалення Ради Безпеки ООН, в яку входять 15 членів. Для цього за резолюцію повинні проголосувати 9 членів при відсутності вето від 5 постійних членів Радбезу ООН (Великобританії, Китаю, Росії, США і Франції). Тим часом США вже заявили, що скористаються правом вето при голосуванні в Радбезі ООН.
Одночасно Палестина подала заявку на вступ в ЮНЕСКО. На початку жовтня ц.р. виконавчий комітет організації підтримав рекомендацію щодо прийому Палестини (на той момент країни-спостерігача в ЮНЕСКО) в повноцінні члени ЮНЕСКО (на тому голосуванні США висловилися "проти"). 31 жовтня 2011 р. в рамках голосування на Генеральній конференції ЮНЕСКО в Парижі заявка Палестини на членство в організації все ж була задоволена. Франція висловилася за надання Палестині цього статусу, що викликало невдоволення Ізраїлю і США. В той же час Саркозі повідомив, що, незважаючи на підтримку заявки Палестини на прийом в ЮНЕСКО, Франція вважає за краще утриматися від майбутнього голосування по прийому Палестини в повноцінні члени ООН.
Держава Палестина офіційно визнана багатьма країнами (у тому числі Росією) і входить до складу Ліги арабських держав, але не має статусу повноправного члена ООН, оскільки не визнана трьома постійними членами Ради безпеки ООН (США, Францією і Великобританією).