Саркозі: Пропозиції по зміні європейських конвенцій будуть оприлюднені до саміту ЄС 9 грудня 2011 р
Пропозиції щодо зміни європейських конвенцій від Франції та Німеччини будуть оприлюднені ще до саміту Євросоюзу 9 грудня 2011 р. Відповідну заяву зробив Президент Франції Ніколя Саркозі в рамках пресс-конференції за підсумками зустрічі з канцлером ФРН Ангелою Меркель і прем'єр-міністром Італії Маріо Монті. Як відзначив французький лідер, всі три політика висловили готовність йти на необхідні для підтримки єдиної європейської валюти кроки, передає Reuters.
Раніше Меркель неодноразово вказувала на необхідність внесення коректив в існуючі європейські угоди, посилаючись на те, що фінансове становище держав - членів блоку необхідно контролювати, а безвідповідальна поведінка окремих урядів, які допускають занадто високий рівень держборгу, - карати. Незважаючи на позицію Німеччини, Франція висловлювала невпевненість в даному питанні. Однак за підсумками сьогоднішньої зустрічі політикам вдалося прийти до єдиної позиції по цій темі.
Крім того, політикам вдалося домовитися ще по одному вкрай важливому питанню, а саме щодо ролі Європейського Центрального банку (ЄЦБ) у вирішенні європейської боргової кризи. За підсумками зустрічі Саркозі заявив, що Франція, Німеччина та Італія домовилися поважати незалежну позицію ЄЦБ, висловивши повну довіру експертам організації. "Ми всі висловили нашу довіру експертам ЄЦБ і домовилися поважати незалежність, закладену в статуті організації, не висуваючи будь-яких вимог (за зміни мандата ЄЦБ)", - сказав французький лідер.
Нагадаємо, що окремі європейські держави, у тому числі Франція, вимагали від ЄЦБ більш активних дій для виходу з кризи, посилаючись на те, що інтервенції банку можуть бути єдиним шляхом подолання боргової кризи. Німеччина виступила проти надання ЄЦБ центральної ролі у вирішенні боргової кризи, вказуючи на те, що інтервенції ЄЦБ послаблять мотивацію країн провести необхідні для стабілізації єврозони реформи.
Сам ЄЦБ також не бажає брати на себе більш значиму роль у вирішенні європейських боргових проблем і, незважаючи на інтенсифікацію кризи і зростання прибутковості держоблігацій європейських країн, намагається протистояти тиску, наполегливо відмовляючись від проведення "шокової терапії", яка могла б привести інвесторів до тями і заспокоїти фінансові ринки. 21 листопада представники ЄЦБ прямо заявили, що банк не почне друкувати гроші у відповідь на боргову кризу в єврозоні.