Саркозі сподівається, що Ізраїль і ПНА вирішить всі проблеми за рік
Президент Франції Ніколя Саркозі сподівається, що палестино-ізраїльські переговори поновляться найближчим часом. За його словами, він очікує, що сторонам вдасться сісти за стіл переговорів протягом місяця, домовитися про кордони і безпеку за 6 місяців, а остаточно вирішити всі питання за рік. При цьому Саркозі запропонував надати Палестині статус держави-спостерігача в ООН, передає Associated Press.
Виступаючи перед Генеральною Асамблеєю Організації Об'єднаних Націй (ООН), французький лідер відзначив, що протягом 60 років організація вела неефективну стратегію відносно Палестини і її намірів стати самостійною державою. На його думку, настав час змінити цю стратегію.
"Чому б не розглянути пропозицію надати Палестині статус держави-спостерігача в ООН? Це було б важливим кроком вперед", - сказав Саркозі.
Президент також відзначив, що необхідно підключити до обговорення різних питань арабські країни, які не мали голосу раніше.
Нагадаємо, влада Палестини має намір домогтися визнання незалежності країни, розраховуючи, що після цього Ізраїлю буде значно складніше проводити будь-які військові операції на територіях Західного берега річки Йордан і сектора Газа, що, як наслідок, спричинить зниження напруженості. Влітку 2011 р. адміністрація США зробила нові спроби організувати переговори між сторонами, які не поновлювалися з вересня 2010 р.
Ізраїльська сторона називає такі заявки Палестинської автономії "абсолютно безпідставними" і такими, що суперечать досягнутим домовленостям, так само як і резолюції ООН. При цьому керівництво Палестини продовжує наполягати на своєму, називаючи американську позицію "прогином під єврейське лобі" і стверджуючи, що у вересні їх заявку підтримають понад 150 країн.
Так чи інакше, процедура прийняття нового члена ООН повинна пройти через голосування Ради Безпеки ООН, і, якщо простих переговорів виявиться недостатньо, США можуть скористатися своїм правом вето постійного члена, що автоматично зніме всі претензії.
За протоколом будь-яка країна, яка бажає стати членом ООН, повинна подати лист-заявку генеральному секретарю організації Пан Гі Муну, в якому підтвердить, що є миролюбною державою, що поважає Статут ООН.