Нардепи пропонують пропонують не обмежувати дотації для Косюка
Народні депутати від "Самопомочі" Іван Мірошніченко та Тетяна Острікова пояснили, чому виступають за скасування обмеження дотацій в одні руки у 150 млн грн для Юрія Косюка та Олега Бахматюка. Про це Мірошніченко та Острікова написали у спільній колонці на "Економічній правді".
"Я, Іван Мірошніченко, вважаю, що така норма порушує основний принцип надання цієї дотації "хто більше сплачує ПДВ, той більше отримує його повернення у вигляді дотації…", – заявив нардеп, коментуючи подану ним поправку, яка скасовує обмеження суми дотацій на рівні 150 млн грн на одну групу підприємств.
"Я Тетяна Острікова, вважаю, що скасування неринкового та антиконкурентного механізму обмеження з 1 січня 2018 року виплати бюджетної дотації у розмірі не більше як 150 млн грн за рік на одне підприємство є правильною", – підтримала його колега по фракції.
Як відомо, згідно з даними ДФС, з початку року Миронівський хлібопродукт отримав 1 млрд 74 млн грн дотацій, а Укрленфармінг – 367 млн – це 52% від усіх виплачених дотацій в 2017 році. Більше жодні компанії не отримували більше ніж 150 млн грн дотацій. Таким чином, скасування обмеження дозволить Косюку та Бахматюку отримати нові значні кошти в 2018 році.
У 2017 році вперше в історії почала виплачуватись спеціальна бюджетна дотація на сільське господарство. Вона була запроваджена в кінці 2016 року і передбачає дотацію пропорційно до розміру сплаченого до бюджету ПДВ.
У проекті бюджету на 2018 рік уряд запропонував виділити на дану програму дотацій 2 млрд порівняно з 4 млрд грн в 2017 році. Зменшення суми дотацій вдвічі було спричинено вступом в дію норми про обмеження у 150 млн грн з 1 січня 2018 року.
Мірошніченко запропонував залишити суму дотацій на рівні 2017 року – 4 млрд грн. Поряд із цим під відповідними поправкам, які збільшують обсяг фінансування програми половину коштів з якої отримують Косюк та Бахматюк його колеги із "Самопомочі" Олег Березюк, Тетяна Острікова, Тарас Пастух та Роман Семенуха.