У мексиканському м. Канкуні завершується саміт з проблем зміни клімату, тимчасом країни - учасники зустрічі досі намагаються домовитися про обмеження викидів в атмосферу.
Незважаючи на тиск з боку країн, що розвиваються, і прохання лідерів провідних держав світу й керівників міжнародних організацій, угоді про подальше скорочення викидів газів у рамках Кіотського протоколу чинять опір Японія та Росія, передає BBC.
Ще одним каменем спотикання залишається питання про те, яким чином будуть контролюватися кошти, що їх надають найбіднішим країнам на подолання наслідків зміни клімату.
На думку кореспондента BBC, надії на якусь позитивну угоду за підсумками саміту дедалі меншають.
Як ми повідомляли раніше, Україна має намір відмовитися від перенесення частини вільної вуглецевої квоти на період дії нової кліматичної угоди, якщо її буде досягнуто. Такі вимоги висував Євросоюз під час кліматичної конференції в Канкуні.
Представник української делегації Віталій Нахлупин повідомив, що в перебігу конференції Україна провадить перемовини з ЄС, а також країнами, що не входять до нього, про те, який обсяг квоти не буде враховано після 2012 р. Україна намагається досягти компромісу щодо обсягу вуглецевих викидів, які підлягають перенесенню.