У приморському місті Довілі на північному-заході Франції сьогодні завершив роботу 37-й саміт "великої вісімки", учасники якого протягом двох днів обговорювали ситуацію в Західній Азії і Північній Африці, проблеми ядерної безпеки, інтернету та інші питання, повідомляє "Синьхуа.
У декларації, опублікованій за підсумками саміту, лідери 8 держав висловили серйозну заклопотаність ситуацією в Західній Азії і Північній Африці та підтримку прагненню народів цих регіонів до демократії, миру, стабільності і розвитку. Вони обіцяли надати підтримку Єгипту та Тунісу в ході політичного перехідного періоду, заохочувати соціально-економічні реформи в цих країнах і допомогти їм створити правове та громадянське суспільство.
Керівники 8 країн також висловили заклопотаність у зв'язку з катастрофічним землетрусом і аварією на АЕС, що відбулися в березні в Японії, і впевненість в тому, що японський уряд впорається з відновленням. Вони висловили готовність надати Японії всіляку допомогу в цьому плані. Лідери "вісімки" вважають, що всі країни повинні винести уроки з ядерної аварії в Японії і в рамках Конвенції про ядерну безпеку внести поправки в пункти, що стосуються визначення ядерних аварій, стандартів безпеки.
Проблема інтернету стала новою темою на цього саміту. На думку учасників саміту, інтернет займає важливе місце в нинішньому суспільстві, економіці та розвитку. Уряду, приватні структури і користувачі повинні створити умови для його збалансованого розвитку.
На саміті відзначалося, що глобальна економіка відновлюється, створення ще більшої кількості робочих місць буде першочерговим завданням в економічному розвитку "вісімки". Глави 8 держав відзначили готовність разом з "Групою 20" докладати більше зусиль для сприяння динамічному, збалансованого і стійкого розвитку світової економіки.
Нагадаємо, у розширеному засіданні саміту на запрошення Президента Франції Н.Саркозі брали участь представники 17 африканських країн. Керівники 8 країн підтвердили дану раніше обіцянку надавати допомогу розвитку Африки і висловили готовність взяти на себе більше зобов'язань щодо розвитку, миру і стабільності в Африці.