ua en ru

УА з ЄС є і рішенням короткострокових проблем, і шляхом до реформ, - Ештон

Верховний представник ЄС із закордонних справ Кетрін Ештон заявила сьогодні після зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів Європейського союзу, що угода про асоціацію є для України найкращим виходом з короткострокових економічних труднощів. Про це повідомляє радіо "Свобода".

Як сказала вона на підсумковій прес-конференції зустрічі, підпис під цією угодою також стане "потужним сигналом довіри" для міжнародних ринків і фінансових інститутів. "Ця угода також є планом політичних та економічних реформ для України, а значить і перспектив розвитку на тривалий час", - додала вона.

На зустрічі провідних європейських дипломатів з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим, за словами Ештон, йому заявили наступне: "Євросоюзу немає необхідності діяти в атмосфері тиску. Треба домогтися, щоб і Росія, і Україна мали можливість вільного вибору, які їм укладати угоди, але також, щоб вони визнавали, що в світі, де є угоди про вільну торгівлю та Світова організація торгівлі, цілком нормально мати такі угоди з багатьма країнами. Тому якщо подивитися на наслідки угод, які Євросоюз пропонує Україні, вони будуть на користь і Росії", - зазначила Ештон.

Зазначимо, міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт заявляв сьогодні після засідання глав МЗС країн-членів Європейського союзу в Брюсселі і їх зустрічі з колегою з Росії, що "Сергію Лаврову було нелегко під час робочого обіду, тому що «він вислухав дуже чіткі послання щодо нашого погляду на пряме втручання (Росії) в Україні".

"Ми хотіли б мати вільну торгівлю по всій Європі. Але раптом, коли Україна бажає угоди про вільну торгівлю з ЄС, російська словесна артилерія переходить до важкого калібру. Це несумісно з принципом поваги до права кожної країни вибирати свій шлях", - підкреслив Більдт.

Сьогодні Лавров після зустрічі з колегами з Євросоюзу заявляв у Брюсселі, що погодився з ними: Україна повинна мати можливість вільно вибрати свій майбутній шлях між Сходом і Заходом. "Ми обговорили Україну і прийшли до спільного розуміння, що кожен повинен поважати суверенітет будь-якої країни, включно з Україною, і кожен повинен дати людям можливість зробити вільний вибір того, як вони хочуть розвивати свою країну, як вони хочуть розвивати свою державу", - повідомив Більдт.