З початку роботи Національної кадастрової системи за станом на 28 січня ц.р. державні реєстратори взяли понад 12 тис. громадян. Як повідомляє прес-служба Державного агентства земельних ресурсів України (Держземагентство),
фахівці територіальних органів земельних ресурсів зареєстрували понад 6500 земельних ділянок, надали майже 1600 витягів з земельного кадастру.
У відомстві нагадують, що з початку цього року введені нові правила оформлення прав на земельні ділянки. Формування земельних ділянок фіксується у державному земельному кадастрі, а оформлення прав на земельні ділянки - в державному реєстрі прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Таким чином, державна реєстрація земельної ділянки представляти собою внесення до державного земельного кадастру відомостей про формування земельної ділянки та присвоєння їй кадастрового номера.
Крім того, з 1 січня 2013 р. набула чинності стаття 79-1 Земельного кодексу України (формування земельної ділянки як об'єкта цивільних прав), якій вперше на законодавчому рівні визначено поняття формування земельної ділянки, передбачається визначення площі, меж та внесення інформації про нього до державного земельного кадастру.
Земельна ділянка вважається сформованим з моменту присвоєння їй кадастрового номеру. Крім того, всі сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації в державному земельному кадастрі. Земельна ділянка може бути об'єктом цивільних угод тільки після внесення відомостей про нього в обидві інформаційні база даних - державного земельного кадастру та державного реєстру прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Читайте також: В Україні сьогодні починає діяти Національна кадастрова система