ua en ru

З космодрому Байконур стартувала ракета-носій "Протон-М" з американським супутником зв'язку

Ракета-носій "Протон-М" з космічним супутником Intelsat-22 стартувала з космодрому Байконур.

Виведення супутника на орбіту вперше займе близько 15 годин, а не 9, як звичайно. Справа в тому, що його орбіта буде майже в два рази вищою стандартної. Апарат повинен відокремитися від розгінного блоку вранці у понеділок, 26 березня.

Комерційний геостаціонарний телекомунікаційний супутник Intelsat-22, виготовлений компанією Boeing Satellite Systems (США) на замовлення північноамериканського оператора супутникового зв'язку Intelsat Ltd., призначений для зміцнення угруповання супутників Intelsat і надання послуг зв'язку, а також радіо- і телемовлення на території Європи, Азії та Африки.

Цей запуск став другим для ракети-носія "Протон-М" в 2012 році і 374-м стартом в її льотній історії.
Попередній пуск ракети "Протон-М" відбувся 14 лютого з космодрому Байконур. "Протон-М" вивів на орбіту нідерландський телекомунікаційний космічний апарат "NSS-14", призначений для надання повного спектра послуг зв'язку на територію Східної Європи, Західної Африки, Північної та Південної Америки, повідомили в Роскосмосі.

Нагадаємо, раніше з космодрому Байконур була запущена автоматична міжпланетна станція "Фобос-Грунт". Вона повинна була взяти зі супутника Марса - Фобоса - зразки грунту і доставити їх на Землю, але при спробі виведення на орбіту космічного апарату склалася нештатна ситуація. Як встановили фахівці, апарат не зміг правильно зорієнтуватися на Сонце. У підсумку "Фобос-Грунт" залишився на навколоземній орбіті, всі спроби налагодити контакт з апаратом зазнали краху. 15 січня 2012 супутник упав в 1,25 тис. км від острова Веллінгтон (Чилі).

Нагадаємо, раніше також повідомлялося, що російський супутник "Експрес-АМ4", запущений 18 серпня 2011 р. з космодрому Байконур, затоплять у Тихому океані.