Незважаючи на кадрові зміни в Генеральній прокуратурі, а також звернення до президента та генерального прокурора, органи прокуратури Дніпропетровської області лише посилюють тиск на групу компаній S. Group по "явно сфальсифікованих справах" про нібито несплату податків і шахрайство. Про це йдеться в офіційній заяві групи компаній S.Group.
"Зазначені кримінальні справи розслідуються з неймовірною швидкістю при тому, що всі суди з податковими органами були виграні платниками податків і суди вищих інстанцій підтвердили відсутність порушень податкового законодавства компаніями S. Group, а наявність боргу Корпорації "АТБ" у розмірі 110 млн. грн. підтверджується експертними дослідженнями і рішенням суду", - сказано в документі.
При цьому, за непідтвердженою інформацією, про яку згадується в заяві, команда про відновлення тиску була отримана посадовими особами прокуратури Дніпропетровської області після провалу коаліційних переговорів.
"Радикальна партія Олега Ляшка вирішила залишитися в опозиції до чинної влади. Відразу після цього відновився масштабний тиск органів на цю політичну силу через одного з членів її фракції в парламенті – Сергія Рибалку, сім'я якого має відношення до управління групою компаній S. Group", - зазначають у S. Group.
Крім того, у компанії, на думку авторів заяви, є всі підстави вважати, що свої дії прокуратура безпосередньо координує з посадовими особами корпорації АТБ. У прес-службі зазначають, що АТБ є визнаним в судовому порядку боржником підприємства, яке викупило борг у компанії S. Group. За даними в заяві, сума заборгованості за поставлені товари становить понад 60 млн грн, а загальна сума боргу згідно з рішенням суду складає 110 млн грн.
"Паралельно з тиском з боку прокуратури, юристи та посадові особи компаній, які є кредиторами підприємств Корпорації АТБ, почали отримувати погрози з вимогами відмовитися від майнових претензій. Такі загрози передаються від імені керівництва та представників торговельної мережі через друзів і малознайомих людей, які в загальному не соромлячись називають своїх "відправників", - зазначають у S. Group.
"Погрози адресуються як самим фігурантам судових розглядів так і членам їх сімей. Зокрема, мова йде про погрози фізичної розправи. Такі "послання" торгової мережі АТБ передаються через родичів і знайомих, в деяких випадках мають досить новаторський підхід. Зокрема, невідомі люди спортивної статури, під виглядом потенційних покупців автомобіля, почали прямо вимагати від директора однієї з компаній-кредиторів письмово відмовитися від майнових претензій до торговельної мережі і стали погрожувати розправою з членами його сім'ї – дружині і маленьким дітям", - додають автори заяви.
На думку S. Group, такі можливі методи боротьби власників та посадових осіб торгової мережі "АТБ" зі своїми кредиторами, є "чистої води злочином, передбаченим ст. 129 Кримінального кодексу України". "Відповідні заяви про скоєння даних злочинів підготовлені і передані до органів Національної поліції", - додали в компанії.
"Ми вимагаємо у органів прокуратури припинити незаконне переслідування наших співробітників, а також закликаємо правоохоронні органи об'єктивно розслідувати факти тиску на український бізнес, який створює робочі місця і платить податки в Україні", - резюмували в S. Group.