ua en ru

Ринок нерухомості розпався на частини

Якщо раніше експерти говорили про ринок нерухомості України, як про єдине ціле, приводили загальні цифри, тенденції та напрямки розвитку, то тепер цього немає: країна поділилася на регіони.

Якщо раніше експерти говорили про ринок нерухомості України, як про єдине ціле, приводили загальні цифри, тенденції та напрямки розвитку, то тепер цього немає: країна поділилася на регіони.

Про це в інтерв'ю порталу domik.ua розповів голова національної ради Ріелторської палати України Віктор Несін.

Ринку східної частини, де відбуваються військові дії і АТО, не існує фізично, каже експерт. В Донбасі не функціонує державний реєстр нерухомості, офіційних угод не відбувається.

У західному регіоні - зокрема, в популярному зараз Львові - ринок нерухомості більш-менш стабільний, ціни тримаються. На думку Несіна, це пояснюється двома основними чинниками: регіон розташований далеко від зони військових дій і близько до кордону з Європою. Крім того, місто як і раніше популярний серед туристів.

Непогано почувається і південний ринок. Після анексії Криму тут стали частіше купувати квартири ті, хто потім планують здавати відпочиваючих під час курортного сезону.

А от центральний регіон не може похвалитися досягненнями в сфері купівлі-продажу квартир - кількість операцій тут скоротилася на порядок. Правда, активізувався ринок оренди, особливо в столиці і великих містах. Пов'язано це, перш за все, з потоком переселенців зі сходу країни.

- У порівнянні з літніми місяцями попит на столичні квартири зріс у 2-3 рази, - розповіла "Комсомольській правді в Україні" столичний ріелтор Наталія Бишкаева. - Ще в липні мені насилу вдалося здати трикімнатну квартиру з двома санвузлами в хорошому районі за 7 тис. грн. в місяць, а сьогодні її можна здати вже за 9-10 тис. грн. І попит продовжує зростати, незважаючи на те, що сьогодні столична оренда вже фактично стала "золотою".

Втім, експерти прогнозують, що вже через три-чотири місяці мігранти почнуть переїжджати в інші регіони. Все ж життя в столиці дуже дорога, а роботу знайти непросто.