Російські акції знизилися в середині торгів четверга після того, як кіровський суд засудив опозиціонера Олексія Навального до 5 років ув'язнення, але учасники ринку не вважають цю подію підставою для затяжного падіння ризикових активів, пише Reuters.
До 12:30 за Києвом індекс ММВБ опустився на 1,3 відсотка від рівня закриття середи, до 1.413 пунктів. Індикатор піднявся до 1.439 пунктів у першій половині дня, але після повідомлень про винесенні вироку Навальному індекс став стрімко знижуватися. Індекс РТС скоротився на 1,3 відсотка до 1.375 пунктів.
Для багатьох ринкових гравців, які прогнозували умовний термін для Навального, стало несподіванкою сьогоднішнє рішення суду: лідера протестного руху відправили у в'язницю на п'ять років.
"Все-таки консенсус схилявся до умовного терміну. Але думаю, що це перша нервова реакція ринку, трохи пізніше все має усталитись, ринок ж цинічний. Ті гравці, хто штовхали ціну Газпрому вгору останнім часом, знову піднімуть котирування", - вважає головний трейдер Ренесанс Капіталу Олексій Бачурін.
Російський ринок пристойно виріс у цьому місяці, але індексний важкоатлет Газпром випередив інші акції, подорожчавши з 3 липня на 18 відсотків. Зараз котирування опустилися на один відсоток від попереднього закриття до 129,8 рубля на тлі загального відкату.
Весь цей час до остаточного винесення вироку Навальному учасники ринку говорили про те, що увязнення опозиціонера до в'язниці стане "червоною ганчіркою" саме для західних інвесторів, чутливих до політичних подій в РФ.
"Вирок Навальному став негативною новиною, насамперед, для західних інвесторів. Для російських гравців все і так було очевидно, а закордонні інвестори так глибоко не копали. Але я думаю, що ринок залишиться приблизно на цих рівнях, не чекаю катастрофи, на портфельні інвестиції це не повинно суттєво вплинути", - сказав портфельний керуючий Allianz Investments Олег Попов.
Акції Ощадбанку знизилися на 2,9 відсотка до 98,2 рубля. Папери ВТБ скоротилися на 2,5 відсотка до 4,6 копійки. Котирування Роснєфті опустилися на 2,3 відсотка до 243 рублів.
"Ми бачимо скорочення "довгих" позицій у ф'ючерсах на індекс РТС, які були відкриті вчора вдень, але це не нові відкриті "короткі" позиції. Обсяг відкритих "коротких" позицій скоротився зараз", - зазначає керівник лондонського офісу БКС Луїс Саенз.
За винятком ринку акцій, інші ринки не відреагували на останню новину.
"Не виключено, що розклад може змінитися, як тільки прокинуться американські інвестори і побачать заголовки в новинах", - вважає Саенз.