Рибалка представив Кабміну пропозиції для реформи фінансового сектора економіки
Глава фінкомітету Ради розповів про 5 найважливіших факторів для розвитку української економіки
Голова комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики та банківської діяльності Сергій Рибалка вніс комплексні пропозиції щодо реформування фінансового сектора економіки до середньострокового плану пріоритетних дій уряду до 2020 року.
Зокрема, політик назвав п'ять найважливіших факторів для розвитку української економіки.
"Ми детально вивчили урядовий План пріоритетних дій. У ньому зовсім відсутня інформація щодо реформування фінансового сектора економіки. Кредитування довгострокових інвестиційних проектів для виробництва товарів і послуг з високою доданою вартістю входить в топ-5 найважливіших факторів для прискореного цивілізаційного розвитку будь-якої країни. Це яскраво підтверджує досвід усіх економічних тигрів. А це означає, що всі урядові програми повинні бути максимально інтегровані з програмами розвитку фінансового сектору", - зазначив Рибалка.
За словами голови фінансового комітету, більше половини банківської системи України перебуває в управлінні уряду після націоналізації Приватбанку. Однак, незважаючи на це, в урядовому Плані про це немає ні слова. Рибалка переконаний, що "потрібна стратегія управління державними банками, адже вони мають стати інструментами державної промислової політики".
"Найголовніше – необхідні механізми здешевлення кредитування реального сектора економіки. Запропонував доповнити План пропозицією про створення Державного банку відбудови і розвитку Індустріальних парків, Агентства підтримки малого бізнесу", - сказав Рибалка.
Він підкреслив, що урядовий План не містить жодної згадки про Експортно-кредитне агентство, незважаючи на те, що у минулому році був прийнятий відповідний закон, і в його необхідності вдалося переконати прем'єр-міністра України.
"Для відновлення кредитування потрібно передбачити серед головних кроків прийняття і реалізацію нашого пакету законопроектів, який стосується захисту прав споживачів фінансових послуг та стабілізації всієї банківської системи. План повинен містити чіткі заходи щодо скорочення державного боргу. Якщо ми не почнемо сьогодні активно працювати в цьому напрямку, то наступні 20-30 років усе, що ми могли б вкласти у власний розвиток, будемо віддавати зовнішнім кредиторам. Це означає, що майбутнє двох наступних поколінь буде приречене. Ми не маємо права цього допустити", - підкреслив Рибалка.
"Звернувся до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням підтримати та врахувати запропоновані мною пропозиції до Середньострокового Плану пріоритетних дій уряду до 2020 року", - сказав Рибалка.
Він також повідомив, що ці пропозиції є розширеною версією фінансової частини комплексних пропозицій, поданих фракцією Радикальної партії до Середньострокового Плану пріоритетних дій уряду до 2020 року.