Верховна Рада України завтра може розглянути відставку Кабінету міністрів України, навіть з порушенням регламентної процедури. Про це заявив спікер ВР Володимир Рибак на брифінгу за підсумками погоджувальної ради, передає кореспондент РБК-Україна.
Верховна Рада України завтра може розглянути відставку Кабінету міністрів України, навіть з порушенням регламентної процедури. Про це заявив спікер ВР Володимир Рибак на брифінгу за підсумками погоджувальної ради, передає кореспондент РБК-Україна.
"Головне питання, яке підняла опозиція - це відповідальність за побиття людей, друге питання - це відставка уряду", - заявив він. Соціальна обстановка в країні не проста. Ми засуджуємо людей на Майдані, ті, хто це зробив - повинні бути покарані. Люди мають право на мирні зібрання. Але люди не повинні піддаватися на провокації, захоплювати держустанови, це порушення закону. Я гарантую, що всі політичні сили в парламенті почули громадськість, яка на Майданах", - заявив Рибак.
"Завтра на сесії ми першим питанням розглянемо ситуацію, яка склалася... А потім ми будемо розглядати питання, які будуть виникати Питання... я буду виносити, згідно з регламентом і законом. Якщо завтра парламент вирішить розглядати питання без рішення комітету, з порушенням регламенту, враховуючи політичну ситуацію, то будемо розглядати", - підкреслив Рибак.
Зазначимо, сьогодні Рибак заявив, що ВР на боці народу. "Ми на стороні народу!.. Насильство ніколи не було і не буде методом вирішення політичних проблем. Події, які відбулися, вимагають оцінок... Впевнений, що блокування державних і комунальних установ, не потрібні", - заявив Рибак. Також він зазначив: "сьогодні Парламент перетворюється в орган по консенсусу політичних сил і цивілізованого виходу з кризи. Для діалогу ми залучимо лідерів громадського руху... Нам нічого ділити".
Нагадаємо, у Києві, в ніч на 30 листопада 2013 р., "Беркут" розігнав Євромайдан. Штурм почався близько 4 годин ранку. Також, за даними прес-служби МВС, після того, як студенти оголосили про завершення акції, в міліцію звернулися працівники управління благоустрою з проханням допомогти завести техніку на Майдан Незалежності для продовження проведення робіт по підготовці до Нового року, але коли техніка почала заїжджати, мітингувальники чинили опір. Незважаючи на попередження, що сприяли проїзду техніки співробітників міліції, мітингувальники почали кидати склянками, сміттям, палаючими колодами і т. д. Тому з використанням спецзасобів люди були відтіснені з Евромайдана.
Зазначимо також, що за підсумками саміту Східного партнерства у Вільнюсі, між Україною та ЄС підписано жодного документа не було, навіть очікуваного деякими політичними експертами рамкової угоди про наміри.