Голова Верховної Ради України Володимир Рибак сьогодні ухвалить рішення про формування комітету з парламентського співробітництва (КПС) Україна-ЄС. Про це "Комерсант-Україна" повідомив глава комітету, народний депутат від партії "Батьківщина" Григорій Немиря.
"Спікер Володимир Рибак має намір прийняти рішення вже в четвер, така домовленість з ним досягнута. Мені залишається поінформувати його, що сьогодні (3 березня 2013) ми знову ні про що не домовилися", - пояснив Немиря.
За інформацією "Комерсант-Україна", перед прийняттям рішення Рибак проведе переговори з Григорієм Немирею і народним депутатом Петром Порошенком, до яких, ймовірно, приєднається лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.
Нагадаємо, конфлікт, пов'язаний з формуванням КПС, триває з початку січня. ПР і опозиція розійшлися в думці про принципи підрахунку квот. 10 січня комітет прийняв рішення, згідно з яким ПР отримує сім місць у КПС. Пізніше партія влади заявила про незаконність надання місця позафракційному Віктору Балозі та вимагала збільшити її квоту до восьми осіб.
Так, вчора комітет Верховної Ради з питань євроінтеграції зробив останню спробу сформувати КПС. Народний депутат Віктор Балога, чиє членство в КПС оскаржувала Партія регіонів (ПР), поступився квотою Петру Порошенку (обидва - позафракційні).
"Я збирав ці голоси для Балоги, але він своєю рукою написав, що просить передати квоту Петру Порошенку, тобто мені", - зазначив Порошенко.
У свою чергу секретар комітету Олена Нетецька (ПР) заявила, що у позафракційних нардепів немає права висувати представників у КПС.
"Я дуже поважаю і ціную Порошенка і була б рада, якби опозиція передала йому свою квоту. Проте я наполягаю, щоб комітет прийняв рішення, запропоноване Партією регіонів", - підтримала її перший заступник глави комітету Ірина Бережна (ПР).
Таким чином, в результаті тригодинних переговорів депутати визнали, що компроміс не буде знайдений. У результаті Григорій Немиря поставив на голосування питання про перегляд складу КПС, а депутати від ПР на знак протесту вийшли з зали, зірвавши кворум.
Читайте також: Засідання комітету з питань європейської інтеграції не відбулося через відсутність депутатів від більшості