Серед аргументів проти підвищення - зниження вартості закупівлі газу і зростання витрат на субсидії
Рішення про підвищення з 1 квітня тарифів на газ для населення не було прийнято, так як в Кабінеті міністрів триває дискусія з цього питання. Про це РБК-Україна розповів міністр соціальної політики Павло Розенко.
"Поки що рішення про підвищення тарифів не приймалося, і я думаю, що в уряді йде досить серйозна дискусія щодо доцільності цього кроку. Так, з одного боку, це обов'язки перед МВФ - ми розуміємо, що не можемо і не маємо права відмовитися від співробітництва з фондом. З іншого боку, ми чудово розуміємо, що змінилися ті фактори, які були півтора року тому, коли приймалося рішення про підвищення тарифів", - заявив Розенко.
За його словами, так як за півтора року ситуація змінилася - Україна купує газ вже не по 250 доларів за куб. м, а по 180 - є підстави розмовляти з МВФ про іншому графіку підвищення цін.
"Істотне підвищення цін на газ для населення призведе до того, що в системі субсидій буде залучено близько 9,5 млн сімей. На це фінансування не передбачено і за нашими підрахунками нам потрібно не 35 млрд гривень, а найменше 55 млрд гривень, що призведе до різкого збільшення витрат державного бюджету, а такої кількості доходів у нас немає", - підкреслив глава Мінсоцполітики.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Кабінет міністрів України має намір підвищити роздрібний тариф на газ до економічно обґрунтованого рівня.