Трейдера RosUkrEnergo (RUE) поставить газ по 170 дол за тис. кубометрів виключно хімпідприємствам, що входять до Group DF (належить бізнесменові Дмитру Фірташу), - концерну "Стирол", черкаському і сєверодонецького "Азоту" і "Рівнеазоту". Про це виданню "Комерсант Україна" повідомив джерело в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості.
"Швидше за все газ буде поставлятися через афілійовану з Дмитром Фірташем компанію за давальницькими схемами", - зазначив співрозмовник видання. Цю інформацію підтверджує джерело видання в групі.
За словами співрозмовника в Міненерго, на початок квітня "Нафтогаз" повернув RUE близько 11 млрд з 12,1 млрд кубометрів газу, хоча спочатку графік повернення був розписаний до кінця 2011 р. У RUE і "Газпромі" від коментарів відмовилися.
Натомість на поступки частину обсягу міндобрив, які підприємства вироблять з газу RUE, буде продана на внутрішньому ринку. У березні в Group DF повідомили, що хімпідприємства пана Фірташа підписали з аграріями договори, що передбачають поставки на внутрішній ринок добрив за цінами на 20-25% нижче ринкових. Назви компаній і обсяги не розголошуються, але відомо, що постачання не перевищать половини виробленої хімпідприємствами продукції.
Виробничі потужності хімпідприємств Group DF становлять близько 70% потенційного виробництва аміаку в країні, близько 60% - карбаміду і майже 100% - аміачної селітри.
За даними Держагентства з управління державними корпоративними правами та майном (колишнє Мінпромполітики), в 2007 р. виробники азотних міндобрив, які зараз підконтрольні Д. Фірташу, спожили 4 млрд кубометрів газу. Тоді вони сукупно виробили 3,55 млн т аміаку, 1,89 млн т карбаміду і 2,47 млн т аміачної селітри. Виходячи з поточної ціни цієї продукції, Group DF може виручити від продажу продукції в 2011 р. приблизно 3 млрд дол.
Нагадаємо, в суботу, 16 квітня, прем'єр-міністр Микола Азаров повідомив агентству Bloomberg, що Росія погодилася знизити з 390 дол. до 170 дол. за тисячу кубометрів вартість газу для українських виробників азотних міндобрив.За цією ціною буде поставлено 4 млрд кубометрів палива - майже 10% річного обсягу поставок російського газу в Україні.