Зростання ВВП Японії пов’язане передовсім з експортом; припинити дефляцію не вдалося; перспективи на ІІ квартал неясні.
Дані звіту уряду Японії свідчать про те, що зростання ВВП країни в першому кварталі поточного року (на 4,9% в реальних цінах та в річному порівнянні, і на 1,2% порівняно з попереднім кварталом у номінальних цінах) більш ніж наполовину пов'язане з зовнішньою торгівлею, а витрати споживачів спричинилися до зростання ВВП менш ніж на 1/5. За кілька хвилин після оприлюднення звіту міністр фінансів Японії Наото Кан застеріг, що економіка країни й далі перебуває в стані дефляції, і далі тиснув на центральний банк, щоб посилити його заходи для утримання споживчих цін від зменшення. Про це пишуть у Bloomberg.
«Дані звіту викликають стурбованість щодо перспектив споживання в другому кварталі», коли фіскальні стимули уряду послабнуть, твердить Хіроакі Муто, старший економіст Sumitomo Mitsui Asset Management Co. у Токіо. «Збільшення рівня зарплатень все ще опізнюється і досі неспроможне перебрати роль локомотива» для економіки, каже він.
У першому кварталі компанії, від Nissan Motor Co. до Tokyo Electron Ltd., скористалися зисками від відродження світової торгівлі, водночас вони передбачають вищі доходи та витрати на виробництво та обладнання. Розпалюване експортом відновлення економіки також підживило зростання зарплатень і ринку праці. Платня зросла в березні - вперше за 22 міс., а співвідношення між кількістю нових робочих місць та пошукачів покращувалося вже в третій місяць поспіль.