Зростання цін на основні продовольчі товари в світі сповільнить зростання рівня життя в постреволюційних країнах, - СБ
Реформи в ряді країн, що є метою революцій, можуть далеко не так швидко привести до зростання рівня життя через зростання цін на основні продовольчі товари в світі, вважає президент Світового банку Роберт Зеллік, передає РБК daily.
«Хоча зростання цін не є основною причиною для політичної нестабільності, яку ми бачимо сьогодні на Близькому Сході, тим не менш, воно було обтяжуючим чинником, який може стати більш серйозним», - зазначив він.
За словами президента СБ, «ціни на продовольчі товари зараз знаходяться на небезпечному рівні».
У той же час, у СБ прогнозують продовження зростання цін на основні продовольчі товари.
«Індекс цін на продукти харчування з жовтня 2010 р. по січень 2011 виріс на 15%. Таким чином, цей показник на даний момент майже на третину вище, ніж рік тому, і лише на 3% відстає від максимуму, що спостерігався в 2008 р. Дуже сильно підросли в ціні багато зернових. Так, з червня 2010 р. по січень 2011 пшениця на світових ринках подорожчала на 75% через погані погодні умови в країнах, що є великими експортерами. Дуже помітним виявилося зростання цін на цей вид зернових в таких бідних країнах, як Киргизстан (54%), Бангладеш (45%), Таджикистан (37%). Кукурудза, завжди присутня на столі дуже небагатих латиноамериканців, підскочила в ціні за цей період на 73%. А от рис, без якого немислимий раціон жителів багатьох регіонів Азії, подорожчав порівняно незначно - на 17%. Сформована цінова ситуація призвела до того, що за вказаний період ще 44 млн людей на Землі виявилися у злиднях (тобто змушені жити менш ніж на 1,25 дол. на день)», - наголошується в доповіді СБ.