Економісти, опитані Reuters, прогнозують зростання світової економіки в 2013 р. на 3,2% порівняно з 3,1% в 2012 р. Таким чином, зростання економіки в 2013 р. році буде незначним і, крім того, як і раніше буде залежати від США і ринків, що розвиваються, оскільки в Європі спостерігається стагнація.
Багато в чому прогноз на 2013 р. залежить від того, чи зможуть країни, що розвиваються, такі як Бразилія і Китай, нарешті продемонструвати економічний підйом, який економісти від них очікували ще в 2012 р.
Експерти поки не покладають надії на прискорення економічного зростання в країнах з розвиненою економікою, оскільки багато з них все ще обтяжені фінансовими проблемами. Загрози стабільності світової економіки виходять від боргової кризи в охопленій рецесією єврозоні та можливих подальших геополітичних потрясінь на Близькому Сході. Також нікуди не поділася загроза з боку США: економісти продовжують побоюватися, що країна почне 2013 з "фіскального обриву", який передбачає згубне для економіки автоматичне скорочення бюджету.
Проте існують причини, чому більшість опитаних Reuters економістів очікують, що 2013 р. буде краще в плані економічного зростання, ніж 2012 р.
Так, економічні огляди в КНР свідчать про те, що спад китайської економіки, що виявився більш тривалим, ніж очікували експерти, нарешті закінчився.
Опитування також свідчать, що в 2013 р. зростання очікується на світових фондових ринках, особливо азіатських. Базовим сценарієм для більшості економістів є подолання "фіскального обриву" в США, що, на їхню думку, спричинить зростання апетиту інвесторів до ризику і розігріє фондові ринки. Прибутковість за ключовими державними облігаціями буде також зростати помірніше, ніж в 2012 р., проте це безпосередньо залежить від реального відновлення світової економіки.
Нафтові аналітики при цьому більш обережні у своїх прогнозах щодо перспектив світової економіки. Так, згідно з опитуванням Reuters, аналітики очікують, що середня вартість ф'ючерсів на нафту Brent North Sea Crude Oil складе 108 дол за барель (для порівняння за станом на 19 грудня 2012 цей показник становив 110,24 дол./бар.).
Читайте також: Credit Suisse в 2013 р. прогнозує повільне відновлення світової економіки