ВАТ "Мінерально-хімічна компанія "Єврохім" оголосило про намір придбати у компанії BASF 100% активів з виробництва мінеральних добрив, розташованих в Антверпені (Бельгія). Як говориться в повідомленні компанії, "Єврохім" також має намір придбати у компанії BASF 50% акцій в підприємстві PEC-Rhin у місті Оттмарсхейм (Франція). PEC-Rhin є спільним підприємством BASF і французької GPN, дочірньої компанії Total SA. Загальна вартість угоди оцінюється приблизно в 700 млн євро.
Загальна виробнича потужність активу складає близько 2,5 млн т мінеральних добрив в рік і включає в себе потужності по виробництву CAN/AN (кальцинованої селітри/аміачної селітри), нітрофоски, нитрофосфорной кислоти, три цехи з виробництва азотної кислоти в Антверпені, а також потужності по виробництву CAN/AN, аміаку й азотної кислоти на об'єктах PEC-Rhin.
Купівля комплексу з виробництва мінеральних добрив в Антверпені була схвалена радою директорів "Єврохіму". Очікується, що сторони закриють угоду в I кварталі 2012р., якщо всі стандартні умови будуть дотримані. Орієнтовно в ці ж терміни "Єврохім" планує придбати 50% акцій PEC-Rhin. Остаточна вартість угоди буде визначена за підсумками виконання деяких прикінцевих умов і коригувань.
Фінансовим консультантом "Єврохіму" виступає компанія Barclays Capital. Міжнародна юридична фірма Linklaters забезпечує юридичний супровід угоди, а PwC виступає радником з питань оподаткування.
ВАТ "Мінерально-хімічна компанія "Єврохім" створено в 2001 р., його основною продукцією є азотні, фосфорні добрива, а також залізорудний концентрат. "Єврохім" є вертикально інтегрованою компанією, яка об'єднує видобувні, виробничі підприємства, логістичні компанії і збутову мережу. Компанія має ліцензії на розробку калійних родовищ в Росії. Вона об'єднує ВАТ "Невинномиськ азот" (Ставропольський край), ВАТ "Новомосковський акціонерна компанія "Азот" (Тульська область), ВАТ "Ковдорський гірничо-збагачувальний комбінат" (Мурманська область), ТОВ "Промислова група "Фосфор " (Ленінградська область), ВАТ "Єврохім - Белореченские міндобрива" (Краснодарський край) і Lifosa A.B. (Литва), а також порти і торгові філії. Глава компанії Андрій Мельниченко контролює 95% "Єврохіму". Чистий прибуток МХК "Єврохім" за міжнародними стандартами фінансової звітності (МСФЗ) в I півріччі 2011 р. порівняно з аналогічним періодом 2010р. зросла у 3 рази і склала 20,9 млрд руб. Виручка "Єврохіму" за I півріччя 2011 р. склала 62,1 млрд руб., збільшившись на 36,8% порівняно з аналогічним періодом 2010 р.
BASF - світовий лідер хімічної галузі. Компанія має 385 виробничими майданчиками по всьому світу, поставляє продукцію замовникам з 200 держав. Портфель пропозицій концерну включає нафту і природний газ, хімікати, пластмаси, спеціальні хімічні речовини, продукти для сільського господарства і продукцію тонкої хімії. Загальне число співробітників BASF перевищує 109 тис. Чистий прибуток німецького хімічного концерну BASF Group в I півріччі 2011 р. виросла на 74,7% і склала 3,87 млрд євро порівняно з 2,21 млрд євро, отриманими за аналогічний період роком раніше. Обсяг продажів компанії за звітне півріччя виріс на 19,4% і склав 37,82 млрд євро проти 31,67 млрд євро роком раніше.